PŚ w biegach: Jubileuszowa wygrana Johaug

Norweżka Therese Johaug wygrała bieg na 10 km techniką dowolną w zawodach Pucharu Świata w szwedzkim Ulricehamn. To było jej 50. zwycięstwo w karierze, a ósme w sezonie. Polki nie startowały.

Drugie miejsce zajęła ze stratą 22,8 s jej rodaczka Astrid Uhrenholdt Jacobsen, a trzecie Szwedka Ebba Andersson - 24,9 s.

Na szóstej pozycji uplasowała się liderka klasyfikacji generalnej PŚ Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, która uzyskała czas o 58,7 s gorszy od zwyciężczyni.

Powracająca po dwóch sezonach zawieszenia za doping 30-letnia Johaug jest w tym sezonie w doskonałej dyspozycji, Norweżka nie kryje, że chce walczyć o czołowe lokaty podczas mistrzostw świata w austriackim Seefeld.

Już w połowie grudnia Norweżka była najszybsza na 10 km techniką dowolną w szwajcarskim Davos. Po tym biegu prowadziła w klasyfikacji generalnej PŚ ze znaczną przewagą nad Oestberg, jednak później Johaug nie startowała w cyklu Tour de Ski i wyprzedziło ją kilka rywalek. Teraz odrabia straty, obecnie w klasyfikacji pucharowej jest czwarta.