La Liga: Coraz lepsza Valencia na Camp Nou

Słabo spisująca się w tym sezonie, ale zwycięska w czterech z ostatnich pięciu meczów Valencia zmierzy się na Camp Nou z Barceloną w najciekawszym spotkaniu 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Real Madryt podejmie ekipę Alaves.

Zarówno Valencia, jak i Barcelona w środku tygodnia odrobiły w rewanżach straty z pierwszych meczów i awansowały do półfinału Pucharu Hiszpanii: "Nietoperze" pokonały Getafe 3:1 (w dwumeczu 3:2), zdobywając dwa gole w doliczonym czasie drugiej połowy, a Katalończycy rozgromili Sevillę 6:1 (w sumie 6:3).

"Przed nami mecz z drużyną, która, tak jak my, rozegrała kosztujący wiele sił mecz w Pucharze i ma niewiele czasu na regenerację. Muszę wybrać skład, który zdobędzie dla nas trzy punkty, pamiętając, że w przyszłym tygodniu gramy kolejne spotkanie" - powiedział trener Barcelony Ernesto Valverde.

Gospodarze prowadzą w tabeli z dorobkiem 49 punktów. Wicelider Atletico Madryt, który w niedzielę o 16.15 zmierzy się w Sewilli z Betisem (możliwy debiut wypożyczonego z Chelsea Londyn napastnika Alvaro Moraty), ma o pięć mniej. Valencia zgromadziła 29 i jest na siódmej pozycji.

Spotkanie na Camp Nou zaplanowano na sobotę na godzinę 18.30. Trzeci w tabeli Real Madryt, który traci do Katalończyków 10 punktów, swój mecz z piątym Alaves - 32 pkt rozegra w niedzielę o 20.45.

Do składu "Królewskich" prawdopodobnie wróci Gareth Bale. Walijczyk pauzował ostatnio z powodu kontuzji. W czwartek wszedł na boisko w 67. minucie ćwierćfinału Pucharu Króla z Gironą. "Królewscy" wygrali 3:1, a w dwumeczu 7:3, i uzupełnili grono półfinalistów.