Najwięksi faworyci do złotego medalu ME 2019

Najwięksi faworyci do złotego medalu ME 2019
Serbia
1 z 5

Serbia

Serbowie tęsknią za sukcesami w wielkich turniejach: ostatnie złoto udało im się zdobyć na mistrzostwach Europy w 2011 roku. Ostatnie miesiące nie należą do najłatwiejszych dla zespołu Slobodana Kovaca. Brązowi medaliści ostatnich ME z Aleksandarem Atanasijeviciem i Srecko Lisinacem są głodni zwycięstw, a kadra z pewnością pozwala im marzyć o kolejnym medalu.

Najwięksi faworyci do złotego medalu ME 2019
Rosja
2 z 5

Rosja

Obrońcy tytułu kilka tygodni temu wywalczyli awans olimpijski i będą chcieli raz jeszcze namieszać na wielkiej imprezie, tym razem pod wodzą nowego selekcjonera, Tuomasa Sammelvuo. Czy Fin sukcesywnie przebuduje zespół, pozwalając dalej błyszczeć swoim największym gwiazdom? Ewentualna obrona tytułu oznaczałaby, że Rosjanie wygraliby trzy z ostatnich czterech edycji EuroVolley.

Najwięksi faworyci do złotego medalu ME 2019
Polska
3 z 5

Polska

Aktualni mistrzowie świata z pewnością chcieliby poszerzyć swój dorobek medalowy na ME, niejako przygotowując się do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Selekcjoner Vital Heynen rotuje składem, jednak z zawodników powołanych na turniej da się złożyć niezwykle mocną szóstkę. Jak na pierwszym turnieju rangi mistrzowskiej z reprezentacją Polski wypadnie Wilfredo Leon? Brak awansu do strefy medalowej będzie dla Biało-Czerwonych porażką.

Najwięksi faworyci do złotego medalu ME 2019
Francja
4 z 5

Francja

Trójkolorowi mają spore problemy jeszcze przed startem turnieju, bowiem kontuzji nabawiła się największa gwiazda zespołu, Earvin N\'Gapeth. Przyjmujący ma jednak być gotowy na fazę pucharową, a razem z kolegami chciałby nawiązać do wielkiego sukcesu sprzed czterech lat, gdy Francuzi sensacyjnie sięgnęli po złoto ME. Kilka tygodni temu podopieczni Laurenta Tillie ponieśli bolesną porażkę z Polakami w turnieju kwalifikacyjnym, jednak w wielkim turnieju będą groźni.

Najwięksi faworyci do złotego medalu ME 2019
Włochy
5 z 5

Reprezentacja Włoch z wielkimi nazwiskami przyzwyczaiła nas do tego, że... regularnie zawodzi na wielkich turniejach. Ostatni złoty medal wielkiej imprezy udało się wywalczyć w odległym 2005 roku (mistrzostwo Europy), chociaż po drodze było między innymi srebro olimpijskie w Rio de Janeiro (2016). Jak tym razem uda się poukładać wielkie indywidualności na jednym parkiecie? Wiele zależeć będzie od współpracy Osmany\\'ego Juantoreny i Ivana Zaytseva...

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze