Sven Hannawald: Prevc imponuje stabilnością

Zimowe
Sven Hannawald: Prevc imponuje stabilnością
fot.PAP/EPA

Stabilność jego formy jest imponująca - powiedział o prowadzącym na półmetku Turnieju Czterech Skoczni Słoweńcu Peterze Prevcu Sven Hannawald, jedyny, który wygrał wszystkie konkursy tradycyjnych zawodów narciarskich w tej samej edycji.

Słoweniec jest w tym sezonie bardzo regularny. Na podium stał w ośmiu z dziewięciu konkursów Pucharu Świata. Nie ma jednak szans na powtórzenie wyczynu 41-letniego obecnie Niemca z sezonu 2001/02. Stracił je już po inauguracji Oberstdorfie, w której zajął trzecie miejsce. W Nowy Rok był najlepszy w Garmisch-Partenkirchen i prowadzi w 64. TCS. Nad Niemcem Severinem Freundem ma 8,6 pkt przewagi.

 

Prevc wygrał w Ga-Pa. Polacy wciąż bez formy

 

Zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni ma dla mnie większą wartość niż złoty medal olimpijski, bo dobrą dyspozycję trzeba zaprezentować cztery razy. O triumfie w igrzyskach może natomiast zdecydować świetna dyspozycja jednego dnia - przyznał Hannawald, który indywidualnie wywalczył w Salt Lake City (2002) srebro.

 

Kwalifikacje do trzeciego konkursu w Innsbrucku rozpoczną się w sobotę o godzinie 14. Polskę reprezentować będą: Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie