Ranking drużyn HLTV.org na rok 2015

E-sport
Ranking drużyn HLTV.org na rok 2015

Jak co miesiąc, popularny serwis HLTV.org zaktualizował prowadzony przez siebie ranking najlepszych dwudziestu drużyn Counter-Strike: Global Offensive na świecie. Tym razem zestawienie zostało sporządzone na podstawie dokonań z całego roku 2015. Znajdują się w nim dwie polskie formacje - Virtus.pro oraz Lounge Gaming.

Rok 2015 był niezwykle interesujący dla fanów i obserwatorów sportu elektronicznego. Nie inaczej sytuacja przedstawia się, jeśli chodzi o rozgrywki Counter-Strike: Global Offensive. Grafik minionego roku obfitował w wiele turniejów i rozgrywek internetowych. Wiele popularnych drużyn udowodniło, że potrafią utrzymać się na szczycie. Wiele z nich obniżyło też swoje loty. Były jednak również przypadki, w których zespoły i organizacje uwolniły się z dotychczasowego miana "e-sportowego kopciusza" i dziś przedstawiane są jako czołowe marki.
Popularny serwis informacyjny HLTV.org postanowił sporządzić ranking statystycznie najlpeszych dwudziestu zespołów Counter-Strike: Global Offensive biorąc pod uwagę całe 12 miesięcy.

 

Numerem jeden w zestawieniu jest szwedzkie Fnatic. Formacja, której liderem jest Olof 'Olofmeister' Kajbjer przeważnie nie miała sobie równych. Co prawda po piętach deptały szwedom Team EnVyUs, ex-Team SoloMid, czy Natus Vincere, lecz ekipy te nie prezentowały tak równiej formy.
Tuż za wspomnianymi zespołami, na 5. lokacie uplasowali się Polacy reprezentujący barwy Virtus.pro. Filip 'NEO' Kubski i spółka przyzwyczaili nas na przestrzeni lat, że zawsze liczą się w walce o najwyższe cele. Nie inaczej było tym razem.
Nie zabrakło również innego polskiego akcentu, bowiem na ostatniej - 20. lokacie uplasowali się Polacy z Lounge Gaming. Polskie TOP2 ma za sobą kilka większych lub mniejszych kryzysów. Koniec końców to właśnie im, a nie Vexed Gaming udało się znaleźć w najlepszej dwudziestce.
Vexed miniony rok może zaliczyć do niezwykle udanych, między innymi ze względu na fakt wystąpienia na dwóch turniejach rangi Major. Polscy fani z pewnością nie mają więc powodów do narzekania.

 

Na solidnej 6. pozycji znaleźli się reprezentanci legendarnego Ninjas In Pyjamas z Christopherem 'GeT_RiGhT' Alesundem na czele. Choć ostatnie miesiące nie były dla szwedów najlepszym okresem w karierze, to udowodnili oni jednak, że stać ich na utrzymywanie pewnego, wysokiego poziomu. Dla wielu zagadkę stanowi kwestia zastąpienia Aleksi 'allu' Jalli przez Jacoba 'pyth' Mourujärviego. Pojawiają się opinie, że jeden z najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia w Szwecji pomoże odzyskać Ninjas dawny blask.
Na kolejnych lokatach 7. oraz 8. uplasowały się kolejno Luminosity Gaming oraz G2. Ci pierwsi byli w trzecim i czwartym kwartale 2015 roku prawdziwą maszyną do wygrywania, co zaowocowało w pełni zasłużonym mianem rewelacji.
Największym rozczarowaniem według wielu zainteresowanych jest pozycja zajmowana przez Titan. Francuzi nie wykorzystali bowiem w pełni swojego potencjału. To przesądziło o spadku Nathana 'NBK' Schmitta i jego kolegów dopiero na 12. miejsce.

 

Poniżej prezentujemy oficjalną grafikę z Rankingiem HLTV.org:

 

 

  

 

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze