Lewandowski, Kubiak, Radwańska... Polsat Sport bezapelacyjnym liderem rynku

Inne

Minione miesiące pełne były sportowych sukcesów biało-czerwonych. Także na naszych antenach. Udane kwalifikacje do piłkarskiego Euro 2016, heroiczna walka siatkarzy w Pucharze Świata, tenisowy Wimbledon, mistrzostwa świata i próba obrony tęczowej koszulki przez Michała Kwiatkowskiego, mistrzostwo świata na zawodowym ringu wywalczone przez Krzysztofa Głowackiego - te wszystkie wydarzenia dały stacji Polsat Sport tytuł lidera rynku, który utrzymuje od 2007 roku!

Raport redakcji biznesowej Gazety Wyborczej podsumowuje ostatnie miesiące na rynku telewizji sportowych. Mimo sporych zmian w podziale praw do transmisji dla poszczególnych kanałów Polsat Sport i Polsat Sport News okazały się najlepsze w 2015 roku. Raport przygotowano na podstawie badań przeprowadzonych przez Nielsen Audience Measurement.

 

W ostatnich miesiącach na rynku sportowych redakcji telewizyjnych pojawił się nowy gracz – Eleven Sports. Na razie jednak za 11 miesięcy poprzedniego roku klasyfikacja przedstawia się jasno – prowadzi Polsat Sport, przed Polsat Sport News, Eurosportem, TVP Sport i Canal+ Sport.

 

Zwiększona przewaga


- Nie dość, że Polsat Sport utrzymał pozycję lidera, to jeszcze zwiększył udziały względem konkurencji. Na drugie miejsce w zestawieniu najchętniej oglądanych stacji sportowych wskoczył Polsat Sport News. Stacja wyprzedziła tym samym - w stosunku do ubiegłego roku - zarówno Eurosport, jak i TVP Sport. Polsat Sport jest liderem rynku. Nieprzerwanie od 2007 roku jest najchętniej oglądaną stacją sportową w Polsce w grupie komercyjnej [widzowie w wieku 16-49 lat, najważniejsza grupa dla reklamodawców] - mówi Paweł Czajkowski z telewizji Polsat.

 

Pełna analiza rynku telewizji sportowych w Polsce (klik).


O ile w 2014 roku najważniejszą imprezą sportową na naszych antenach były siatkarskie mistrzostwa świata, które przez ponad trzy tygodnie rozpaliły kibiców na świecie, o tyle w 2015 roku wydaje się, że siatkówka stała w cieniu piłkarskich kwalifikacji do mistrzostw Europy 2016 we Francji. Postawa drużyny Adama Nawałki porwała biało-czerwonych fanów, którzy w czerwcu tego roku będą mogli na antenach grupy Polsat śledzić Euro 2016.

 

Także Euro ręcznych


Wcześniej jednak, już w drugiej połowie stycznia, w Polsce ruszają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, która podobnie jak siatkówka króluje na sportowych antenach grupy. - Mamy atrakcyjny i różnorodny kontent, począwszy od niemal wszystkich rozgrywek siatkarskich, przez zawodowy boks i gale MMA, tenisowy Wimbledon i turnieje ATP World Tour, po piłkę ręczną w ligowym wydaniu i ciekawą ofertę skierowaną do fanów sportów motorowych: WRC Rajdowe Mistrzostwa Świata czy cykl Moto GP. Jest też oczywiście piłka nożna, zarówno ta reprezentacyjna, jak też Puchar Polski czy I liga - wymienia Czajkowski.

MARLE, wyborcza.biz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze