Rajd Dakar: Prokop dziękuje Małyszowi

Moto
Rajd Dakar: Prokop dziękuje Małyszowi
fot.PAP/EPA

Dziękuję Adamowi, że postawił nas na koła. Bez jego pomocy nie było mowy o dalszej jeździe - napisał na twitterze Czech Martin Prokop, który na trasie 4. odcinka specjalnego Rajdu Dakar wylądował na dachu.

Prokop, z pilotem Janem Tomankiem, dachowali 20 km przed metą etapu wokół San Salvador de Juju. Obaj wyszli z wypadku bez szwanku, ich Toyota Hilux została lekko uszkodzona, ale nadal była zdolna do jazdy. Problemem było tylko postawienie samochodu, ważącego ponad dwie tony, na koła. Sam kierowca z pilotem nie byli tego w stanie zrobić.

 

Kubica: Rajd Monte Carlo 2016 to na dziś jednorazowy występ

 

Małysz, jadący z Francuzem Xavierem Panserim, zatrzymali się, a stawianie na koła rajdówki zajęło im kilkanaście minut. - Pomaga się każdemu, kto potrzebuje pomocy - skomentował zdarzenie były skoczek narciarski, który już po raz drugi pomógł na Dakarze rywalom.

 

Podczas drugiego etapu polsko-francuska załoga wsparła Hiszpana Nani Romę, który także miał kłopoty techniczne. Panseri jest jednym z najbardziej doświadczonych pilotów rajdowych, w latach 2007-09 w załodze z Bryanem Bouffierem trzy razy zdobył tytuł mistrza Polski.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze