Maniac trenerem EnVyUs!

E-sport
Maniac trenerem EnVyUs!

Znany dotychczas z gry dla popularnego francuskiego zespołu Titan szwajcar — Mathieu 'Maniac' Quiquerez, od teraz będzie pełnił funkcję trenera innej francuskiej formacji Counter-Strike: Global Offensive — Team EnVyUs. Informacja ta obiegła światowe media dziś wieczorem.

Sensacyjne wieści obiegają e-sportowy świat dzisiejszego wieczoru. Wszystko za sprawą 25-letniego szwajcara, byłego gracza między innymi Titan — Mathieu 'Maniac' Quiquereza. Od dziś będzie on pełnił funkcję trenera jednej z najlepszych aktualnie drużyn globu, jeśli chodzi o tytuł Counter-Strike: Global Offensive — Team EnVyUs. Takie posunięcie bez cienia wątpliwości wskazuje na chęć podjęcia walki przez francuzów w 2016 roku i dokonanie ostatecznej detronizacji Fnatic.

Mathieu 'Maniac' Quiquerez reprezentował barwy Titan jako zawodnik do września 2015 roku. Został wówczas zastąpiony przez uważanego za legendę gry Adila "Scream" Benrlitoma. Maniac zapowiadał jednak, że nie zamierza kończyć z profesjonalnym graniem i powróci niebawem silniejszy i głodny nowych wyzwań. Czas jednak mijał, a o realizacji jego planów nie słyszano. Ostatecznie zaangażował się jako ekspert przy okazji IEM San Jose oraz FACEIT League Stage 3 Finals.

 

Jak sam stwierdził, to właśnie doświadczenie z pracy w roli analityka podczas turniejów dało mu do myślenia i ostatecznie skłoniło go do podjęcia się funkcji trenera zespołu.

 

"Myślę, że doświadczenie nabyte jako analityk pomogło mi podjąć decyzję o dołączeniu do EnVy w roli trenera. Sam również uświadomiłem sobie, że mam bardzo dobry pogląd na grę, dużo widzę podczas rozgrywki."

 

"Myślenie o tym, że moje umiejętności mogą pomóc EnVyUs stać się najlepszą drużyną na świecie, jest dla mnie czymś bardzo atrakcyjnym i kuszącym".

 

Team EnVyUs w najbliższym tygodniu będzie uczestniczyło w rozgrywkach SL i-League StarSeries XIV Finals. Mimo to Mathieu 'Maniac' Quiquerez nie stanie za plecami swoich nowych kolegów. W przyszłości ma również kontynuować podczas eventów swoje występy w roli eksperta, lecz będzie to miało miejsce tylko i wyłącznie w przypadku tych imprez, gdzie jego drużyna nie będzie rywalizowała.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze