Niemieckie media: Wszystko albo nic w turnieju siatkarzy

Inne
Niemieckie media: Wszystko albo nic w turnieju siatkarzy
fot.PAP/EPA

"Wszystko albo nic" - taką stawkę będzie miał mecz o trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk między Polską a Niemcami. Ten, kto przegra w Berlinie straci szansę na występ w Rio. Media nie chcą prognozować i wypowiadają się o szansach gospodarzy bardzo ostrożnie.

Bilet do Rio można jeszcze zabukować przez Japonię, ale jest jeden warunek – musimy wykorzystać ostatnią deskę ratunku, czyli mecz z Polakami. Tylko zwycięzca zachowa szansę gry w igrzyskach. Misja trudna, ale wykonalna. W końcu dwa dni wcześniej drużyna Vitala Heynena pokonała biało-czerwonych. Czemu tego nie powtórzyć? – napisało internetowe wydanie „Kickera”.

 

Kurek: Drużyna mistrzów świata już nie istnieje

 

Cała nadzieja Niemców oparta jest na dobrej grze Georga Grozera, a ten w meczu półfinałowym zawiódł. Ostatecznie trener postanowił ściągnąć go z boiska. - Bez Grozera będzie bardzo trudno. To najlepszy siatkarz, jaki kiedykolwiek występował w niemieckich barwach. Teraz misja jest prosta – wszystko albo nic. Przegrana z Polską jest równoznaczna z oglądaniem igrzysk przed telewizorem. Co zrobią Niemcy? Jakie decyzje podejmie Heynen? Przed siatkarzami wielki finał – można przeczytać w gazecie „Weser Kurier”.

 

Także „Focus” zwraca uwagę na to, że siatkarze mogą zgarnąć wszystko albo nic. - To ostatnia szansa. Sport może okazać się bardzo brutalny – napisał niemiecki dziennikarz.

 

Gazeta przypomina, że wprawdzie Niemcy dwa dni wcześniej pokonali Polaków 3:2, ale to spotkanie nie miało żadnej stawki. - Trudno na tej podstawie wyciągać jakiekolwiek wnioski. To na nic. Siatkarzy czeka prawdziwa wojna. Presja jest olbrzymia. Kto lepiej to wytrzyma? – można dalej przeczytać.

 

Portal shz.de zwrócił uwagę, że dla obecnej generacji niemieckich siatkarzy to ostatnia szansa, by wystąpić w igrzyskach. Większość zawodników ma blisko lub ponad 30 lat, więc trudno przypuszczać, by byli w formie także za cztery lata. - Copacabana, Góra Cukru, statua Chrystusa – to turystyczne atrakcje Rio de Janeiro, o których marzą też… siatkarze. Głodna sukcesów generacja wokół Grozera chce po raz ostatni spełnić swoje olimpijskie ambicje – napisał shz.de.

 

Mecz Polska – Niemcy rozpocznie się o godz. 13.30. Przegrany pożegna się z olimpijskim występem. Zwycięzca dostanie jeszcze jedną szansę - w maju w turnieju interkontynentalnym w Tokio. W finale berlińskiej imprezy wystąpią Rosjanie i Francuzi.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze