Super Bowl: San Francisco wyda 4 mln dolarów, ale liczy na duże zyski

Inne
Super Bowl: San Francisco wyda 4 mln dolarów, ale liczy na duże zyski
fot.PAP/EPA

San Francisco wyda na organizację 50. meczu Super Bowl cztery miliony dolarów, ale liczy na to, że zarobi co najmniej kilka razy więcej. Finałowe spotkanie ligi futbolu amerykańskiego odbędzie się 7 lutego na stadionie w Santa Clara.

W 2015 r. setki tysięcy kibiców, które przybyły do Glendale w Arizonie na finałowe starcie New England Patriots z obrońcą tytułu Seattle Seahawks (28:24), wydały w mieście "tylko" 12 milionów dolarów na same gadżety i pamiątki związane z 49. Super Bowl.

 

Nowy rok będzie dla rugbystów bardzo ważny. Nie tylko sportowo, ale także szkoleniowo

 

Bilety na tegoroczny mecz o mistrzostwo ligi NFL na stadionie w Santa Clara, miejscowości położonej w aglomeracji San Francisco, kosztują od 4 do blisko 12 tysięcy dolarów na najlepsze miejsca.

 

Co roku relacja z Super Bowl oraz koncert, który odbywa się w przerwie meczu, przyciąga przed telewizory miliony Amerykanów (w 2015 było to 121 mln), a rekordy biją ceny reklam emitowanych w trakcie transmisji. W ubiegłym roku za 30 sekund reklam stacja NBC inkasowała 4,5 mln dolarów, ustanawiając rekord w tym względzie.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie