Grozer zawiesza karierę... przez Polaków

Siatkówka
Grozer zawiesza karierę... przez Polaków
fot. PAP

Georg Grozer, jedna z największych gwiazd reprezentacji Niemiec i były siatkarz Asseco Resovii, po niedzielnej porażce 2:3 z Polską, postanowił zawiesić reprezentacyjną karierę. Niemcy stracili jakiekolwiek szanse na igrzyska olimpijskie, nie grają też w 1. dywizji Ligi Światowej. Czemu więc się dziwić?

Mówiąc wprost, Niemców po przegranej z Polską w meczu o trzecie miejsce na turnieju kwalifikacyjnym w Berlinie, nie czeka w 2016 roku żadna powazna impreza. Grozer, który w 2009 roku wygrał z reprezentacją Ligę Europejską, a w 2014 zajął z nią trzecie miejsce na świecie, wybrał na tę decyzję idealny moment.

 

Kmita: Polska droga krzyżowa do Rio


- Ostatnie lata poświęciłem reprezentacji kosztem mojej rodziny. Chciałbym mieć wreszcie dla nich więcej czasu. Miałem zamiar ogłosić zawieszenie kariery po igrzyskach, niestety nie będzie mi dane wziąć w nich udziału. Na pewno nie zagram w barwach narodowych minimum rok albo dwa. Co będzie potem, nie wiadomo - powiedział Niemiec.

O zaskoczeniu nie może być mowy. Ba! Zdaje się, że to dopiero początek. Niemieckie gwiazdy raczej nie będą tracić czasu na mecze o pietruszkę. To samo tyczy się zresztą selekcjonera Vitala Heynena, którego umowa wygasa właśnie z końcem 2016 roku...

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze