Będą to Grzegorz Guzik (numer 70), Krzysztof Pływaczyk (79) oraz Łukasz Szczurek (105). W porównaniu z poprzednimi pucharowymi zawodami zabraknie Mateusza Janika, który w Anterselwie przygotowuje się do Mistrzostw Świata Juniorów. 20-letni biathlonista AZS AWF Wrocław dołączy jednak do kolegów na występ w piątkowej sztafecie. Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata będzie miał okazję zaprezentować się Krzysztof Pływaczyk. Najbardziej doświadczony polski biathlonista, który do sezonu przygotowywał się na własną rękę, do tej pory startował wyłącznie w zawodach Pucharu IBU.

Bielecki zrezygnował! Połączy siły z inną drużyną

Na starcie nie zabraknie nikogo z światowej czołówki. Po chorobie do rywalizacji wracają Simon Schempp oraz Jakov Fak. Niekwestionowanym faworytem do wygranej będzie Martin Fourcade – aktualny mistrz świata oraz mistrz olimpijski w biegu na 20km. Francuz triumfował w siedmiu z ostatnich dziewięciu biegów indywidualnych, w których brał udział. W czerwonej koszulce lidera klasyfikacji biegu długiego wystartuje jednak Ole Einar Bjoerndalen, który był najlepszy na inaugurację sezonu w Ostersund.

Po raz pierwszy w tym sezonie w zawodach Pucharu Świata będziemy mogli oglądać Johannesa Kuehna, który zastąpił w składzie reprezentacji Niemiec Daniela Boehma. Niemal tradycyjnie już składem rotują Rosjanie – za Matwieja Elisjejewa i Aleksieja Slepowa wskoczyli Aleksiej Wołkow oraz doświadczony Iwan Czerezow.

Transmisja z biegu w Polsacie Sport News oraz Polsacie Sport Extra w środę 13 stycznia. Początek od 14:05.