Karabatić: Polacy u siebie mogą być nie do zatrzymania!

Piłka ręczna

Najlepszy szczypiornista świata w roku 2014 opowiedział nam o planach reprezentacji Francji na obronę tytułu i kolejne sukcesy oraz obawie przed Polakami. "Pełna hala doda wam skrzydeł i to będzie wasza siła! Z pewnością stawiałbym gospodarzy w gronie faworytów do złota".

Cele na 2016 rok...
Mamy bardzo ambitne plany, a przed sobą niezwykle ważny rok. Zakwalifikowaliśmy się na Igrzyska Olimpijskie i zamierzamy walczyć o pełną pulę na Mistrzostwach Europy. Mierzymy oczywiście w obronę tytułu. Okres przygotowawczy przepracowaliśmy jak należy, jesteśmy zmotywowani i nie możemy się już doczekać startu turnieju w Polsce!

 

Talia gwiazd EURO 2016: Króle

O problemach kadrowych...
Mimo kilku braków kadrowych zamierzamy wypełnić tę lukę świetnym przygotowaniem fizycznym. W Polsce szansę gry mają dostać utalentowani młodzi zawodnicy, którzy dopiero wchodzą do zespołu. Liczymy więc na powiew świeżości oraz zwycięstwo nad presją, która może przeszkodzić im we wzięciu gry na swoje barki. Zyska na tym z pewnością przyszłość reprezentacji.

O Polakach...
Myślę, że publiczność doda wam skrzydeł i będzie nam bardzo trudno. Jesteście mocno zmotywowani, by na własnych halach dać z siebie wszystko. Z moim PSG ostatnio zagraliśmy w Krakowie: hala była pełna i zrobiła niebywałe wrażenie. Waszym celem jest także kwalifikacja olimpijska, więc będziecie podwójnie trudnym rywalem. Z pewnością stawiałbym Polskę w gronie faworytów!

O wyróżnieniach indywidualnych...
Tytuły indywidualne to zawsze dla mnie gigantyczne wyróżnienie. Wartość mają jednak tylko wtedy, gdy są w komplecie z medalem drużynowym wielkich imprez. To jest cel, który mnie nakręca do jak najlepszej gry. Chcę przede wszystkim stanąć na podium, a jeśli przy tym uda się złapać jakieś wyróżnienie dla Nikoli Karabaticia... nic nie szkodzi!


Cała rozmowa z Nikolą Karabaticiem w załączonym materiale wideo.

Artur Siódmiak, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze