Titan sensacyjnie zakańcza działalność

E-sport
Titan sensacyjnie zakańcza działalność

Singapurska organizacja Titan stała się w ostatnich latach jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w e-sportowym repertuarze. Bardzo dużą popularnością cieszyła się od początku jej dywizja Counter-Strike: Global Offensive, przez którą przewinęło się mnóstwo wielkich zawodników, w tym najlepsi gracze globu. Mimo to oficjalnie wiadomo, że działalność Titan zostaje definitywnie zakończona.

Titan to jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji w świecie sportu elektronicznego. Zrzeszała ona reprezentantów dywizji takich tytułów jak SMITE, DOTA2, Quake, czy Counter-Strike: Global Offensive. Najbardziej znaną była ta ostatnia. Po rozpadzie Very Games w 2013 roku, Titan postanowiło wziąć pod swe skrzydła osamotniony wówczas skład CS:GO tej organizacji. Od tamtej pory Singapurska marka gościła na e-sportowych salonach zapisując się w historii Counter-Strike'a jako jedna z najlepszych i najbardziej spektakularnych. Dziś do wiadomości publicznej podano, że z powodu braku stabilności finansowej, Titan zakańcza swoją działalność. Według oświadczenia Damiena Grusta — założyciela i jednocześnie Dyrektora Generalnego, problemy finansowe sięgają jeszcze zeszłego roku. Według doniesień pojawiły się one zaraz po tym, jak jeden z zawodników - Hovik KQLY Tovmassian dopuścił się "sprzedawania meczów" za co został ukarany przez Valve. Od tamtego czasu potencjalni sponsorzy nie chcieli już nawiązywać współpracy z organizacją, której dobra opinia została nadszarpnięta.

 

 

"Nasi sponsorzy, z którymi mieliśmy podpisane umowy, wycofali się z niej, co zrozumiałe, gdyż nie chcieli wiązać się z firmą o nadszarpniętej opinii. Nie trzeba chyba dodawać, że nasz budżet w 2015 roku poszedł z dymem, z dnia na dzień, po prostu. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy, Titan musi zawiesić swoją działalność i zwolnić wszystkich obecnych graczy oraz pracowników, w tym również nasz wspaniały zespół Counter-Strike: Global Offensive. Mamy nadzieję, że zawodnikom uda się w krótkim czasie znaleźć nowy dom godny swojej lojalności i determinacji." - wyjaśnił w oświadczeniu Grust.

 


Wśród znanych graczy, którzy przewinęli się przez dywizję Counter-Strike: Global Offensive należy wymienić takich jak Nathan "NBK" Schmitt, Kenny "kennyS" Schrub, Dan "apEX" Madesclaire, Mathieu "Maniac" Quiquerez,
Hovik “KQLY” Tovmassian, Kévin "Ex6TenZ" Droolans, Richard "shox" Papillon, Cédric "RpK" Guipouy, Adil "ScreaM" Bendrildom, czy Edouard "SmithZz" Dubourdeaux.

Ostatnim oficjalnym składem Titan był ten prezentowany poniżej. Póki co nie jest wiadomo, do jakiej nowej roganizacji trafią zawodnicy. Zważywszy jednakże na ich status w świeciesportu elektronicznego, znalezienie nowego domu nie powinno stanowić dla nich większego problemu. Zespół znajduje się obecnie w Mińsku na Białorusi, czekając na swoje występy w ramach SL I-League StarSeries XII Finalsgdzie w grupie śmierci zmierzą się z Fnatic, EnVyUs oraz Question Mark.

 

Dotychczasowa drużyna TITAN:

 

Kévin "Ex6TenZ" Droolans
Adil "ScreaM" Benrlitom
Cédric "RpK" Guipouy
Richard "shox" Papillon
Edouard "SmithZz" Dubourdeaux

Wojciech Podgórski
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie