PŚ w biegach: Szwedki i Włosi najlepsi w sprincie drużynowym

Zimowe
PŚ w biegach: Szwedki i Włosi najlepsi w sprincie drużynowym
fot.PAP/EPA

Stina Nilsson i Ida Ingemarsdotter z pierwszej sztafety Szwecji wygrały w niedzielę sprint drużynowy techniką dowolną w Pucharze Świata w biegach narciarskich w słoweńskiej Planicy. Wśród mężczyzn triumfowali Włosi. Polacy zajęli 20. miejsce.

Drugie miejsce w rywalizacji kobiet zajęła pierwsza ekipa Norwegii w której walczyły Heidi Weng i Astrid Jacobsen, a trzecie pierwszy zespół Niemiec w składzie Sandra Ringwald i Hanna Kolb.

 

PŚ w biathlonie: Polki ósme w sztafecie, triumf Ukrainek

 

W finale Norweżki prowadziły przez większą część dystansu, na 1,2 km przed metą miały jedną sekundę przewagi nad Szwedkami. W końcówce jednak zachowały więcej sił i na mecie wyprzedziły rywalki z Norwegii o 3,51. Niemki straciły do Szwecji 8,84. Polki nie startowały. Justyna Kowalczyk zrezygnowała ze startów w Planicy oraz przyszłotygodniowych w Novym Mescie. Trenuje we Włoszech i w planach ma rywalizację w dwóch maratonach narciarskich.

 

W Słowenii nie pojawiło się wielu czołowych zawodników, którzy postanowili odpocząć po wymagającym cyklu Tour de Ski. Na starcie zabrakło m.in. prowadzących w klasyfikacji generalnych Norwegów - Therese Johaug i Martina Johnsruda Sundbyego.

 

Wśród mężczyzn triumfowali Włosi z pierwszego zespołu tego kraju, biegnący w składzie Dietmar Noeckler i Federico Pellegrino. Wyprzedzili o 1,79 pierwszy zespół Francji i o 2,41 drugi zespół "Trójkolorowych".

 

W finale rywalizacji sztafety sprinterów mężczyzn nie było Polaków, gdyż Jan Antolec i Maciej Staręga odpadli w półfinale, zajmując w nim 10. miejsce. Zwyciężył drugi zespół Francji.

Wyniki sprintu drużynowego (6 x 1,2 km):
 
 kobiety:
 
  1. Szwecja I (Ida Ingemarsdotter, Stina Nilsson) 16.14,08
  2. Norwegia I (Heidi Weng, Astrid Jacobsen)  strata 3,51 s
  3. Niemcy I (Sandra Ringwald, Hanna Kolb)      8,84
 
 mężczyźni:
 
  1. Włochy I (Dietmar Noeckler, Federico Pellegrino) 14.44,82
  2. Francja I (Renaud Jay, Baptiste Gros)     strata 1,79 s
  3. Francja II (Valentin Chauvin, Richard Jouve)     2,41
 ...
 20. Polska (Jan Antolec, Maciej Staręga) - odpadli w półfinale 
 
A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie