Siódmiak challenge: Zvizej trafia spod własnej bramki!

Piłka ręczna

Słoweński piłkarz ręczny Luka Žvižej popisał się niezwykle efektownym i co najważniejsze celnym rzutem a'la Artur Siódmiak. W pierwszej połowie konfrontacji z Hiszpanią trafienie lewoskrzydłowego dało jego reprezentacji prowadzenie 11:7.

Rzuty w stylu Artura Siódmiaka są w modzie na tegorocznych mistrzostwach Europy. W niedzielę, w spotkaniu Francja - Serbia sztuki tej próbował słynny gwiazdor Trójkolorowych Nikola Karabatić. Jak mu poszło? Sami zobaczcie w załączonym materiale wideo:

Karabatić jak Siódmiak? Trochę mu jednak brakuje!

Podobna sytuacja miała miejsce w 20. minucie rozgrywanego w Hali Stulecia we Wrocławiu spotkania grupy C mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych pomiędzy Słowenią i Hiszpanią. Słoweńcy prowadzili wówczas 10:7, Hiszpanie grali w osłabieniu i zdecydowali się zdjąć bramkarza. Niestety, popełnili błąd w ataku, piłkę przejęli rywale, a 35. letni zawodnik  Słoweńców Luka Žvižej zdecydował się na rzut z własnej połowy. Piłka poszybowała wprost do bramki zrozpaczonych Hiszpanów...

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów znajdziesz TUTAJ!