LCK: Samsung Galaxy wygrywa z Longzhu

E-sport
@gamersdecide

W pierwszym meczu drugiego tygodnia zmagań w ramach wiosennego splitu League Championship Korea drużyna Samsung Galaxy pokonała Longzhu Gaming wynikiem 2-1. To już trzeci z rzędu wygrany pojedynek tej drużyny, perfekcyjny bilans pozwolił Samsung Galaxy zająć – jak na razie – samodzielne pierwsze miejsce w tabeli LCK.

Tylko pierwsza gra padła łupem Longzhu Gaming. Największa w tym zasługa byłego zawodnika CJ Entus i Incredible Miracle. CoCo, bo o nim mowa, nie pozostawiał złudzeń przeciwnikom z SSG i w pięknym stylu poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Co ciekawe, przetasowania w mecie sprawiły że Corki, którym grał CoCo został wybrany na środkową aleję (zamiast jak bywało dolnej wraz ze wspierającym).

Druga gra to popis zaufania do własnych umiejętności w wykonaniu zawodników Samsung Galaxy. Bezbłędny Crown jako Viktor i świetny Ambition grający jako Rek'Sai sprawili, że ich drużyna kontrolowała prawie cały przebieg rozgrywki, by wreszcie – po ponad 50 minutach – zakończyć grę na swoją korzyść.

O trzeciej, decydującej grze najdłużej będzie pamiętał Kang "Ambition" Chan-yong. Jungler drużyny Samsung Galaxy rozegrał mecz życia jako Elise. Udało mu się zakończyć 37 minutowe spotkanie z KDA 8/2/2 co – jak na junglera – jest świetnym wynikiem. Oprócz tego świetnie zagrali zawodnicy z dolnej alei SSG. Stitch i Wraith nie pozostawili złudzeń doświadczonemu duetowi Cpt Jack i Pure.

W swoim następnym meczu Samsung Galaxy zmierzy się – już w piątek 22 stycznia – z SK Telecom T1, a Longzhu Gaming zagra w sobotę z ROX Tigers.