Liga Mistrzyń: Impel wygrał w Dreźnie

W spotkaniu piątej kolejki grupy E Ligi Mistrzyń siatkarki Dresdner SC przegrały z Impelem Wrocław 1:3. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Jacka Nawrockiego wciąż mają szansę na awans do fazy play off.

Impel, aby marzyć o awansie do fazy play off Ligi Mistrzyń, musiał w Dreźnie wygrać z mistrzyniami Niemiec. Spotkanie dobrze się zaczęło dla wrocławianek (5:1), a na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:5.

Liga Mistrzyń: Siatkarki Chemika przegrały w Szczecinie

Kiedy podopieczne trenera Jacka Grabowskiego, który pełni w klubie także rolę prezesa, powiększyły przewagę do pięciu punktów (20:15), wydawało się, że ten set będzie dla nich. Kolejne pięć akcji wygrały jednak rywalki i pierwsza odsłona meczu zaczynała się jakby od nowa. Więcej opanowania wykazały w końcówce wrocławianki, w tym m.in. skutecznie atakująca Carolina Costagrande i Impel zwyciężył 25:23.

Drugi set był bardziej wyrównany i przyniósł jeszcze więcej emocji. Na początku prowadziły Niemki (8:4), ale Impel zdołał odrobić straty (14:14) i później trwała długo wymiana punkt za punkt. W końcówce przy stanie 27:27 dwie świetne akcje przeprowadziła Kristin Hildebrand i Impel prowadził 2:0.

Trzeci set nie przyniósł już takich emocji. Niemki na początku odskoczyły na cztery punkty (4:0), ale tę stratę wrocławianki jeszcze odrobiły. Przy remisie 7:7 kolejne trzy punkty zdobyły gospodynie i tym razem nie dały się już dogonić.

W czwartym secie Impel się odrodził. W tej partii długo trwała wymiana punkt za punkt, ale na drugą przerwę techniczną wrocławianki schodziły prowadząc 16:12. Po wznowieniu gry pierwsza akcja należała do gospodyń, kolejne trzy do Impela, który odskoczył na 19:13 i prowadzone przez Katarzynę Skowrońską-Dolatę wrocławianki zwyciężyły 25:19.

W tabeli Impel ma teraz tyle samo punktów co Drezno i o tym, która z tych drużyn zagra w play off zadecyduje ostatnia kolejka. Wrocławianki zmierzą się u siebie z najsłabszym w tabeli Telekomem Baku a Niemki na wyjeździe z niepokonanym Fenerbahce Stambuł.

SC Dresdner - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 27:29, 25:15, 19:25)

SC Dresdner: Gina Mancuso, Laura Dijkema, Kristina Michajlenko, Nneki Onyejekwe, Michelle Bartsch, Kathleen Slay – Lisa Schoot (libero) – Louisa Pippmann, Katharina Schwabe, Mareike Hindriksen, Jennifer Cross.

Impel: Carolina Costagrande, Milena Radecka, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Kristin Hildebrand, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska – Lenka Dur (libero) – Agata Sawicka, Joanna Kaczor, Andrea Kossanyiova, Aleksandra Sikorska, Magdalena Gryka.