Fury - Kliczko: Znamy datę rewanżu!

Sporty walki

Według "Daily Star" rewanżowe starcie o mistrzostwo federacji WBO, WBA i IBO między Tysonem Furym a Władimirem Kliczką odbędzie się 7 maja. Wszystko wskazuje na to, że walka ponownie będzie toczona na terenie Niemiec.

W listopadzie 2015 roku Fury sprawił jedną z największych sensacji ostatnich lat, pokonując Kliczkę jednogłośną decyzją sędziów. Ukrainiec zadbał jednak o to, by w razie porażki, móc stoczyć walkę rewanżową. Obóz Brytyjczyka twierdził na początku, że teraz pojedynek ma się odbyć na ich warunkach - czyli starcie na przykład w Anglii - lecz ostatecznie zgodził się na kolejną walkę w Niemczech. Do rewanżu ma dojść 7 maja tego roku na Allianz Arena, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają Bayern i TSV 1860.

 

Husarze ruszają do boju! Transmisja w piątek od godz. 20.00 w Polsacie Sport Extra

 

Stawką walki mają być już tylko trzy pasy mistrzowskie (WBO, WBA, IBO), gdyż Fury zdążył już stracić pas IBF. Wszystko przez to, że nie chciał walczyć z obowiązkowym challengerem - Wiaczesławem Głazkowem. Podczas niedzielnej gali w Nowym Jorku, na której walczył też Artur Szpilka, mistrzostwo federacji IBF wywalczył Charles Martin, który zdobył wakujący pas na skutek kontuzji Głazkowa na początku pojedynku.

 

W załączonym materiale skrót walki Władimir Kliczko - Tyson Fury.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie