Balić: Polska? Jesteście głównym faworytem do mistrzostwa Europy!

Piłka ręczna

Ivano Balić to jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych w historii. W rozmowie z Polsatsport.pl stwierdził, że jeśli Chorwacja zagra tak, jak w ostatnich dwóch meczach, to jest w stanie wygrać z Francją i Polską. - Jesteście głównym faworytem do wygrania tytułu - powiedział.

Szymon Rojek: Jaka jest twoja rola? Czym się teraz zajmujesz?

 

Ivano Balić: Jestem odpowiedzialny za wszystkie męskie reprezentacje w chorwackiej federacji. Pomagam trochę, jeśli chodzi o taktykę. Przekazuję to, co widzę z trybun. Jestem w kontakcie z drużyną i trenerem. To tak pokrótce.

 

Cupić o Polsce: To świetny zespół i faworyt do wygrania grupy

 

Co oczywiste, widziałeś wszystkie mecze Chorwacji na tym turnieju. Jakie są twoim zdaniem szanse na awans tej drużyny do półfinału i włączenie się do walki o medale?

 

Straciliśmy w pierwszej rundzie dwa punkty, więc musimy je odrobić. Będzie trudno, bo czekają nas mecze z Francją i Polską. Jeśli zagramy tak, jak w ostatnich dwóch spotkaniach, to mamy szanse pokonać Francję. To zawsze są trudne mecze. Mam nadzieję, że chłopaki dadzą z siebie wszystko i zagrają na sto procent.

 

Co myślisz o reprezentacji Polski? Jesteśmy w stanie awansować do finału?

 

Tak, oczywiście. Kibice dają wam impuls, dają wam dziesięć procent więcej, kiedy brakuje sił. Jesteście głównym faworytem do wygrania tytułu.

 

Cała rozmowa z Ivano Baliciem w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Szymon Rojek, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie