Svindal wygrał supergigant w Kitzbuehel

Norweg Aksel Lund Svindal wygrał supergigant alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Kitzbuehel. Drugie miejsce zajął Amerykanin Andrew Weibrecht ze stratą 0,31 s, a trzecie zawodnik gospodarzy Hannes Reichelt, gorszy o 0,42 s.

Norweg osiągnął czas 1.11,79. To siódme pucharowe zwycięstwo w tym sezonie Svindala, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Polacy uplasowali się na odległych miejscach. Maciej Bydliński zajął 59. lokatę, ze stratą 4,53 do zwycięzcy, natomiast Jakub Kłusak był 63. (ostatni spośród zawodników, którzy ukończyli przejazd) - strata 7,29.

Supergigant w Kitzbuehel jest również częścią superkombinacji. W piątkowe popołudnie zawodnicy pojadą na trasie slalomu.