Landin i Sterbik stanęli murem! Fantastyczny występ bramkarzy (WIDEO)

Piłka ręczna

Mecz Hiszpanii z Danią był niesamowitym widowiskiem, w którym główne role odegrali fantastyczni tego wieczora bramkarze obu zespołów: Niklas Landin i Arpad Sterbik, którzy wypracowali imponujące skuteczności 43% i 45%! Obaj panowie w hicie powstrzymali aż 40 rzutów, przedstawiamy wszystkie z nich!

Dania stoczyła wojnę z Hiszpanią na szczycie grupy wrocławskiej, rozgrywając fantastyczny dreszczowiec. Na nieszczęście widzów najmniej emocjonującą częścią meczu była końcówka, w której Duńczycy odskoczyli od rywali na długość kilku bramek. Większość spotkania trzymała jednak w gigantycznym napięciu głównie wskutek niesamowitej dyspozycji bramkarzy obu drużyn.

Rosjanie w stylu NBA! Magiczna wrzutka skrzydłowych

Niklas Landin (43% obronionych rzutów, 17/40) obronił dwa rzuty karne i kilka sytuacji sam na sam, w dużej mierze przyczyniając się do wzrostu przewagi Duńczyków w końcówce. Jego vis a vis, Arpad Sterbik był jeszcze lepszy (45% obronionych rzutów, 21/47) i zdawał się czytać tego dnia w myślach gwiazdy rywali, Mikkela Hansena.

Największy szok przeżyli tego wieczora Valero Rivera, który został powstrzymany przez Landina przy dwóch próbach z siedmiu metrów oraz bardzo doświadczony skrzydłowy Duńczyków Hans Lindberg - jego "setkę" Sterbik odbił wystawiając nogę nad wysokość głowy! Czapki z głów przed oboma panami!

Wszystkie interwencje bramkarzy Danii i Hiszpanii w załączonym materiale wideo.

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

Hubert Chmielewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze