EHF Euro 2016. Trener Wisły Płock: z Chorwacją liczy się tylko zwycięstwo

Piłka ręczna
EHF Euro 2016. Trener Wisły Płock: z Chorwacją liczy się tylko zwycięstwo
fot. PAP

- Nie ma co rozpatrywać różnych scenariuszy. Z Chorwacją liczy się tylko zwycięstwo - powiedział na temat sytuacji reprezentacji Polski w mistrzostwach Europy Krzysztof Kisiel, drugi trener piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock.

Polacy stoją przed ogromną szansą awansu do półfinału ME. Na przeszkodzie podopiecznych trenera Michaela Bieglera stoi już tylko Chorwacja. Bez względu na to, jakim wynikiem skończy się mecz Francja - Norwegia, zwycięstwo nad Chorwacją zapewni biało-czerwonym miejsce wśród czterech najlepszych ekip kontynentu.

Zdaniem Krzysztofa Kisiela polską drużynę stać na powtórkę z meczu z Francją (31:25), który był do tej pory jej najlepszym występem w turnieju.

 

EHF Euro 2016: Szmalfastyczny Szmal! Zobacz wspaniałe parady


- W pojedynku z Białorusią były fatalne przestoje, nawet nie strzeliliśmy bramki grając w przewadze. Takich błędów nie można powtórzyć w środowym spotkaniu, decydującym o awansie do czwórki najlepszych zespołów. Nie wyobrażam sobie, żeby Polska, będąc tak blisko strefy medalowej, nie wykorzystała szansy - zaznaczył.

I dodał: - Na tym polega piękno sportu, że niczego nie można do końca wyreżyserować, ale grając na najwyższym poziomie, a znam tych chłopaków i wiem na co ich stać, powinni pokonać Chorwatów. Znaleźli się we wspaniałym miejscu, w doskonałym dla nich czasie. Mało prawdopodobne, żeby w tym składzie zagrali za rok w mistrzostwach świata. Muszą wykorzystać szansę, są tak blisko.

Kisiel od poniedziałku jest w Płocku i prowadzi zajęcia z zawodnikami Orlen Wisły.

- Z dnia na dzień jest nas coraz więcej. Dzisiaj powinien dotrzeć Marko Tarabochia i Rumuni Valentin Ghionea, Emil Dan Racotea, od kilku dni trenują: Angel Montoro, Jose Toledo, Rodrigo Corrales i czterech kołowych, w sumie będzie na zajęciach 12 piłkarzy. W środę w samo południe zagramy jedyny mecz kontrolny przewidziany przed wznowieniem rozgrywek, z MMTS Kwidzyn w Orlen Arenie - poinformował.

Luty będzie wyjątkowo pracowity dla drużyny z Płocka, która ma do rozegrania siedem meczów. Zacznie od spotkań ligowych ze Stalą we Mielcu (6 lutego) i z Zagłębiem Lubin (10 lutego), a potem, przerywane dwoma meczami ekstraklasy, czekają ją trzy pojedynki Ligi Mistrzów: z Celje Pivovarna Lasko, THW Kiel i Paris Saint Germain.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze