Uskrzydlona Szachownica, czyli chorwacki duet Vive Tauronu Kielce (WIDEO)

Piłka ręczna

Manuel Strlek i Ivan Cupić są podstawowymi skrzydłowymi reprezentacji Chorwacji. Sposób gry zespołu z Bałkanów stwarza tym zawodnikom wiele okazji do kończenia akcji - duet skrzydłowych z Vive Tauronu Kielce do siatki trafiał 37 razy w pięciu meczach. Dużo skuteczniejszy jest Strlek, który jest najlepszym strzelcem zespołu z 24 golami. Przedstawiamy wszystkie trafienia chorwackich skrzydłowych na Euro 2016!

Lewoskrzydłowy zgłasza mocną kandydaturę do siódemki turnieju, bo jego 80% skuteczności budzi wielkie uznanie. Strlek znakomicie spisuje się przy kontratakach i bezbłędnie zwodzi bramkarzy balansem ciała. 24 gole na 30 prób daje mu przewodnictwo w statystykach strzeleckich swojego zespołu - jest też regularnym wykonawcą rzutów karnych.

Jak można nie trafić na pustą bramkę?! W roli głównej Garcia (WIDEO)

Nieco gorzej wiedzie się jego vis a vis - Ivan Cupić wypracował sobie skuteczność na poziomie 54% po tym, jak trafił 13 rzutów z 24 prób. Prawoskrzydłowy to jednak specjalista od kończenia sytuacji trudnych i bardzo trudnych: udowodnił to chociażby w meczu z Norwegią, gdy otoczony przez kilku rywali trafił do bramki... tyłem.

Czy Polacy są w stanie zneutralizować chorwackie skrzydła? O zespole Bieglera można powiedzieć wiele, jednak niestety zdecydowanie nie to, że skrzydłowi są naszą mocną stroną. Gole Przemysława Krajewskiego, Michała Daszka czy Adama Wiśniewskiego są jedynie uzupełnieniem trafień z drugiej linii i koła. Jak biało-czerwoni będą w stanie odpowiedzieć na jedną z najsilniejszych broni Chorwatów? Od tego w dużej mierze zależeć będzie rezultat spotkania, które zdecyduje o naszym być albo nie być w półfinale Euro 2016.


Wszystkie 37 bramek Ivana Cupicia i Manuela Strleka w załączonym materiale wideo.

Hubert Chmielewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie