Paragwajczyk szefem futbolu w Ameryce Południowej

Piłka nożna
Paragwajczyk szefem futbolu w Ameryce Południowej
fot. PAP

Paragwajczyk Alejandro Dominguez został we wtorek wybrany na prezydent Piłkarskiej Konfederacji Ameryki Południowej (CONMEBOL). Był jedynym kandydatem na to stanowisko po tym, jak wycofał się Wilmar Valdez.

Valdez tymczasowo pełnił funkcję szefa organizacji od grudnia 2015 roku, gdy aresztowany został Paragwajczyk Juan Angel Napout.

 

Wenger vs 13. Zobacz, jak zatrudniają w Arsenalu i Chelsea

 

Do zatrzymania Napouta doszło w Zurychu na początku grudnia ubiegłego roku. Paragwajczyk, były wiceprezydent FIFA, jest zamieszany w aferę korupcyjną i postawiono mu zarzut przyjmowanie milionowych łapówek.

 

Napout, zatrzymany na polecenie amerykańskiego departamentu sprawiedliwości, początkowo nie zgadzał się na ekstradycję do USA, ale po konsultacji telefonicznej z prawnikami z Bostonu zmienił zdanie. Dzień po jego zatrzymaniu Komisja Etyki FIFA zawiesiła go na 90 dni wykluczając z wszelkiej aktywności piłkarskiej. Do ekstradycji do USA doszło 15 grudnia.

 

Valdez wycofał swoją kandydaturę tuż przed głosowaniem, gdy zorientował się, że nie uzyska poparcia gwarantującego sukces w wyborach.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie