PŚ w biathlonie: Bjoerndalen nie leci za ocean, a urodziny uczci... treningiem

Zimowe
PŚ w biathlonie: Bjoerndalen nie leci za ocean, a urodziny uczci... treningiem
fot. PAP/EPA

Przed 20 laty Ole Einar Bjoerndalen świętował swoje pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Teraz "król biathlonu" szykuje się na emeryturę i w mistrzostwach świata w Oslo pożegna się z kibicami. Przypadjące w środę 42. urodziny zamierza uczcić... treningiem.

Najbardziej utytułowany zawodnik w historii biathlonu zbliża się do sportowej emerytury. W marcu w rodzinnym Oslo chce godnie pożegnać się z kibicami.

Ten sezon zaczął się dla niego bardzo obiecująco. 2 grudnia w Oestersund wygrał bieg PŚ na 20 km. W grudniu stanął jeszcze trzykrotnie na podium. Wydawało się, że odżył i w mistrzostwach świata będzie jednym z kandydatów do medali. Przyszła jednak przerwa świąteczna. Po raz pierwszy od 22 lat postanowił pojechać na Boże Narodzenie do Norwegii. Miał nadzieję, że będzie miał lepsze warunki do treningu niż w Austrii, gdzie mieszka od wielu lat.

 

Stoch: Cieszę się, że to dopiero połowa sezonu


Dopadła go jednak choroba i zamiast trenować, musiał się leczyć. - To na pewno nie był dobry pomysł - przyznał później.

Z powodu przeziębienia postanowił opuścić jedną serię zawodów PŚ w Ruhpolding, ale po powrocie na trasy formą nie imponuje. W ostatnich startach zajął 12., 23., 30. i 44. pozycję. Zwłaszcza rywalizacja w biegu ze startu wspólnego była dla niego "bolesna". Strzelanie miał na tyle słabe, że musiał pokonać aż 10 rund karnych.

By poprawić swoją dyspozycję Bjoerndalen postanowił zostać w Europie i nie poleci za ocean na kolejną rundę PŚ.

- Nie jestem w formie. Muszę teraz wrzucić większe obciążenia i mocniej potrenować, by być gotowym na mistrzostwa świata. Chcę wszystko poświęcić temu jednemu celowi. Chciałbym stanąć na podium w Holmenkollen - powiedział ośmiokrotny mistrz olimpijski.

27 stycznia Norweg skończy 42 lata. Jak będzie świętować?

- Na treningu. Oczywiście może wieczorem pozwolimy sobie na trochę więcej luzu, ale alkoholu na pewno nie będzie - zaznaczył.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze