Walczyli w FEN, teraz podpisali kontrakty z UFC i Bellatorem

Sporty walki
Walczyli w FEN, teraz podpisali kontrakty z UFC i Bellatorem
fot. FEN

Kolejni zawodnicy, którzy jeszcze niedawno walczyli w klatkoringu FEN, właśnie podpisali kontrakty ze światowymi potentatami! Alessio Di Chirico został zawodnikiem UFC i zadebiutuje dla tej federacji w kwietniu na gali w Chorwacji, a Lena Lena Ovchynnikova została nową zawodniczką Bellator MMA i pierwszą walkę stoczy na gali Bellator 150 w USA.

Di Chirico, mistrz świata IMMAF z 2014 roku, to wschodząca gwiazda europejskiego MMA. Włoski fighter we wszystkich dziewięciu dotychczasowych zawodowych walkach schodził z ringu jako zwycięzca, czterokrotnie nokautując rywali i cztery razy zmuszając ich do poddania się. Ostatnią swoją walkę stoczył w listopadzie na gali FEN 9 Go For It we Wrocławiu, po znakomitym, bardzo zaciętym pojedynku pokonując niejednogłośną decyzją sędziów Andrzeja Grzebyka. Jak informuje oficjalna strona UFC, 26-letni zawodnik rzymskiego klubu Hung Mun Studio szansę występu w oktagonie światowego giganta MMA dostanie już w kwietniu na gali UFC Fight Night w Zagreb Arena w Chorwacji.

 

FEN 11: Kotwica kontra Kopera! Karta walk coraz mocniejsza

 

Z kolei równie piękną, co utalentowaną Lenę Ovchynnikovą kibice w Polsce mogli podziwiać w akcji podczas gali FEN 3 The War is Coming. Ukraińska gwiazda kickboxingu, muai thay i MMA w walce na zasadach K-1 uległa wówczas Sylwii Juśkiewicz, był to jednak jeden z najlepszych pojedynków, jakie stoczono tego wieczora we wrocławskiej Hali Stulecia. Debiut legitymującej się rekordem 10-3 w zawodowych walkach MMA Ovchynnikovej nastąpi już pod koniec lutego na gali Bellator 150 w Kansas Star Casino w Mulvane w Stanach Zjednoczonych.

Kontrakty Alessio Di Chirico z UFC i Leny Ovchynnikovej z Bellator MMA to kolejne dowody na to, że federacja FEN ma nosa do utalentowanych zawodników, którzy prezentują najwyższy poziom sportowy.

 

„O tym, że Alessio i Lena to zawodnicy światowego formatu, byliśmy przekonani już w momencie podpisywania z nimi kontaktów na walki w klatkoringu FEN. Cieszymy się, że polscy kibice mogli zobaczyć ich na żywo na naszych galach, gratulujemy obojgu nowych kontraktów i trzymamy za nich kciuki!” – mówi prezes Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak.

 

Di Chirico i Ovchynnikova to kolejni fighterzy, którzy po występach na arenie FEN związali się ze światowymi gigantami MMA – w połowie grudnia debiut dla UFC zaliczył Marcin „Polish Zombie” Wrzosek, który wcześniej dał dobrą walkę na gali FEN 7 Real Combat w Budgoszczy.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze