Biegler zaangażowany w... Ugandzie!

Piłka ręczna

Michael Biegler, trener polskiej kadry piłkarzy ręcznych, zaangażował się w projekt rozwoju tej dyscypliny sportu w... Ugandzie. Obecnie prowadzi on biało-czerwonych w mistrzostwach Europy, odbywających się w Krakowie i Wrocławiu.

Niemiecki szkoleniowiec był zatrudniony także w HSV Hamburg, ale po ogłoszeniu przez klub upadłości, został unieważniony także jego kontrakt. 54-letni Biegler nie chce jednak skupiać się wyłącznie na pracy z reprezentacją. Wolny czas postanowił poświęcić na popularyzację piłki ręcznej w Afryce.

 

Biegler: Biorę odpowiedzialność za porażkę. Nie wiem, czy pozostanę trenerem Polski...

 

Projekt w Ugandzie potrwa do 31 sierpnia. Zadaniem Niemca będzie szkolenie trenerów i nauczycieli. Obecnie Biegler pracuje z reprezentacją Polski, która po środowej porażce w Krakowie z Chorwacją 23:37 w drugiej fazie grupowej mistrzostw Europy nie awansowała do półfinału. Biało-czerwoni w meczu o siódme miejsce zagrają w piątek we Wrocławiu ze Szwecją.

 

 

Polecamy: Wszystkie mecze EHF EURO 2016 w kanałach: Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w IPLA TV. Sprawdź terminarz i dostęp do LIVE TUTAJ!

 

Przegapiłeś jakiś mecz? Nic straconego! Archiwum meczów oraz materiały extra znajdziesz TUTAJ!

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze