EHF Euro 2016: Rekordowa frekwencja na trybunach

Piłka ręczna
EHF Euro 2016: Rekordowa frekwencja na trybunach
fot.PAP

Dotychczasowe 42 mecze dwóch faz grupowych mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu obejrzało 342 tys. widzów. Według informacji organizatorów jeszcze nigdy w historii impreza ta nie przyciągnęła na trybuny tylu osób. Wcześniejszy rekord frekwencji należał do Duńczyków. W 2014 roku w halach było 316 tys. kibiców.

Liczba osób na turnieju w Polsce jeszcze wzrośnie. Do rozegrania zostały mecze półfinałowe i finałowe (w Krakowie i Wrocławiu). Do tej pory we wszystkich 42 spotkaniach padło 2299 goli. Polskę odwiedziło ok. 40 tys. kibiców z zagranicy.

 

Jurecki: Zagrałem jeden z najgorszych meczów w karierze

 

Średnia frekwencja w Hali Stulecia we Wrocławiu wynosi 6,5 tys. na mecz, zaś w Tauron Arenie Kraków 11 tys. - Spodziewam się zbliżenia do liczby 400 tys. sprzedanych biletów. To byłoby poprawienie poprzedniego rekordu o kilkadziesiąt tysięcy. Warto wspomnieć, że 60 tys. osób odwiedziło Strefy Kibica - powiedział szef biura organizacyjnego Euro 2016 Marcin Herra.

 

Dodał, że na półfinał w Krakowie przybędzie sporo kibiców niemieckich. Mają także do Polski przylecieć cztery lub pięć samolotów z fanami Chorwacji.

 

Herra nie chciał opowiadać jak wyglądały kulisy przyjęcia rezygnacji trenera kadry Michaela Bieglera. - Po mistrzostwach będzie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Teraz jednak jestem skoncentrowany na organizacji turnieju. To jest nasze zadanie, aby utrzymać wysoki poziom - zaznaczył.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie