Liczba osób na turnieju w Polsce jeszcze wzrośnie. Do rozegrania zostały mecze półfinałowe i finałowe (w Krakowie i Wrocławiu). Do tej pory we wszystkich 42 spotkaniach padło 2299 goli. Polskę odwiedziło ok. 40 tys. kibiców z zagranicy.

 

Jurecki: Zagrałem jeden z najgorszych meczów w karierze

 

Średnia frekwencja w Hali Stulecia we Wrocławiu wynosi 6,5 tys. na mecz, zaś w Tauron Arenie Kraków 11 tys. - Spodziewam się zbliżenia do liczby 400 tys. sprzedanych biletów. To byłoby poprawienie poprzedniego rekordu o kilkadziesiąt tysięcy. Warto wspomnieć, że 60 tys. osób odwiedziło Strefy Kibica - powiedział szef biura organizacyjnego Euro 2016 Marcin Herra.

 

Dodał, że na półfinał w Krakowie przybędzie sporo kibiców niemieckich. Mają także do Polski przylecieć cztery lub pięć samolotów z fanami Chorwacji.

 

Herra nie chciał opowiadać jak wyglądały kulisy przyjęcia rezygnacji trenera kadry Michaela Bieglera. - Po mistrzostwach będzie ogłoszony konkurs na to stanowisko. Teraz jednak jestem skoncentrowany na organizacji turnieju. To jest nasze zadanie, aby utrzymać wysoki poziom - zaznaczył.