Starcie gigantów w Pucharze Polski siatkarzy

Siatkówka
Starcie gigantów w Pucharze Polski siatkarzy
fot. PAP

We Wrocławiu szykuje się w przyszły weekend (5-7 lutego) prawdziwe starcie gigantów. W trakcie turnieju finałowego Pucharu Polski w piłce siatkowej mężczyzn 2016 zobaczyć będzie można nie tylko niemal całą obecną reprezentację Polski. Będzie także plejada doświadczonych gwiazd, na czele z MVP mistrzostw świata Mariuszem Wlazłym, jak i cały szereg znakomitych graczy spoza Polski, m.in. Benjamin Toniutti, Facundo Conte, Nicolas Uriarte, Murphy Troy, czy Kevin Tillie.

Oto, co na konferencji poprzedzającej turniej powiedzieli przedstawiciele władz Wrocławia i Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.:

 

Włodzimierz Patalas, Sekretarz miasta Wrocławia:

 

Cieszę się, że udało nam się sprowadzić do Wrocławia kolejną wielką sportową imprezę, właśnie kończą się przecież mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, choć nie kończą tak, jak wszyscy byśmy chcieli. Prezes właśnie mi przypomniał, że w 1981 roku Gwardia zdobyła Puchar Polski, zresztą w tamtych latach wygrywała więcej, a my do dziś mamy się czym chwalić. Tradycje męskiej siatkówki we Wrocławiu są duże, więc tym bardziej cieszymy się, że wspólnie organizujemy turniej finałowy Pucharu Polski. Do nas przyjeżdżają najlepsze polskie drużyny, a wśród nich wielu mistrzów świata. Liczy się także to, że tak silnie obsadzony turniej zawsze niesie ze sobą wielkie emocje i dzięki temu będziemy u nas mieli wspaniałą rozrywkę przez cały weekend. Myślę też, że przyjezdni kibice będą mogli oglądać nie tylko mecze, lecz także piękny Wrocław. To nie jest moja subiektywna opinia, a zdanie przyjezdnych, którzy zauważyli, że dynamicznie się rozwijamy. Zapraszamy do nas, będzie co oglądać, choćby Afrykarium, które w minionym roku zwiedziły 2 miliony osób. Do tego fantastyczne koncerty, kapitalne sztuki – cała moc atrakcji.

 

Znamy uczestników turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy

 

Jacek Kasprzyk, prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A.

 

Dziękuję panu prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi za to, że Wrocław będzie gościł turniej finałowy Pucharu Polski 2016. Wiadomo, że w tym roku stolica Dolnego Śląska jest Europejską Stolicą Kultury, a sport też jest jej częścią. Siatkówka stoi w Polsce na najwyższym światowym poziomie, a we Wrocławiu zaprezentuje wszystko, co ma najlepszego. Największą niespodzianką jest udział w turnieju drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego, złożonej z młodzieżowych medalistów mistrzostw Europy i świata. W ćwierćfinale zagra od razu z PGE Skrą Bełchatów. Mam nadzieję, że te trzy dni emocji będą tak wspaniałe, że przyćmią niepowodzenie piłkarzy ręcznych, bo przecież wszyscy im mocno kibicowaliśmy. Taki turniej w Polsce był robiony dla naszych fanów, podobnie my postaramy się, by nasze zawody jak najlepiej bawiły kibiców, by dostarczyły im jak najwięcej emocji. A na koniec puchar trafi w ręce najlepszej w tym momencie drużyny.

 

Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta Wrocław

 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do hali. Tym, którym nie uda się z jakichś względów nabyć biletów będą mogli obejrzeć mecze turnieju na specjalnym telebimie, który będzie w trefie kibica przed halą.

 

PROGRAM TURNIEJU FINAŁOWEGO PUCHARU POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN 2016

 

Piątek, 5 lutego (ćwierćfinały)

 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel (godz. 13.00)
Cerrad Czarni Radom – LOTOS Trefl Gdańsk (godz. 15.30)
GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów (godz. 18.00)
SMS PZPS Spała – PGE Skra Bełchatów (godz. 20.30)

 

Sobota, 6 lutego (półfinały)

 

1. półfinał:  godz. 14.45
2. półfinał: godz. 18.00

 

Niedziela, 7 lutego (finał)

 

finał: godz. 14.45

 

Transmisje turnieju finałowego Pucharu Polski siatkarzy na sportowych antenach Polsatu.

RM, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze