Raubo: Wygraną 3:2 biorę w ciemno

Sporty walki
Raubo: Wygraną 3:2 biorę w ciemno
fot. PAP

W sobotni wieczór drużyna Rafako Hussars Poland w drugiej kolejce rywalizacji w lidze WSB zmierzy się w Szczecinie z Russian Boxing Team. Trener pięściarzy Huzarów Zbigniew Raubo chciałby powtórki wyniku z 2012 roku, gdy jego zespół pokonał Rosjan 3:2.

To był nasz pierwszy, historyczny mecz w World Series of Boxing zakończony historycznym zwycięstwem na ringu w Gdyni" - wspomniał menedżer polskiej ekipy Jacek Szelągowski.

 

WSB: Medaliści MŚ i ME w składzie rywali "Husarii"

 

Raubo przyznał, że nie miałby nic przeciwko powtórce tego rezultatu. "Chcielibyśmy wygrać mecz w jak najwyższym stosunku. Każdy z naszych zawodników wychodzi na ring, by odnieść zwycięstwo, ale zdaję sobie sprawę z siły drużyny przeciwnej".

 

W ekipie Huzarów zadebiutuje ubiegłoroczny mistrz Polski w kategorii 81 kg Arkadiusz Szwedowicz, pięściarz miejscowego Skorpiona.

 

"Z jednej strony można mieć tremę w debiucie u siebie, ale z drugiej to na tyle doświadczony zawodnik, że raczej nie powinien się przestraszyć mamy czy babci na trybunach" - powiedział żartobliwie szkoleniowiec.

 

Szwedowicz przyznał, że obawiał się tremy, ale na dzień przed pojedynkiem niczego takiego nie czuje. "Jestem dziwnie rozluźniony. Nie czuję strachu. Nie powinno być źle, a u siebie bić się lubię. Tu zdobyłem przecież mistrzostwo Polski" - zaznaczył szczecinianin.

 

To właśnie jego rywal, Paweł Siliagin, ubiegłoroczny brązowy medalista mistrzostw świata, uznawany jest za lidera ekipy rosyjskiej. Na ringach WSB wygrał wszystkie z pięciu stoczonych walk.

 

"Kiedyś musi być ta pierwsza przegrana i jestem przekonany, że będzie jutro" - stwierdził pewny siebie Szwedowicz i dodał: "Wiem jak walczy Siliagin. Jest dobrze ułożony, zadaje serie ciosów. Wiem jak z nim walczyć. Nie ma co myśleć o wygranej przed czasem, muszę go trzymać na dystans. Jak nie zdarzy się nic głupiego, to będzie dobrze".

 

W drużynie panuje mobilizacja i wiara w sukces. "Rosjanie są mocni, to od zawsze potęga w tym sporcie, ale w sobotę to my będziemy lepsi i wygramy" - uważa Paweł Wierzbicki (+91).

 

Jeszcze odważniej poszedł w wypowiedzi Damian Kiwior (69 kg). "Spodziewam się wyrównanego pojedynku. Chcemy zwyciężyć, więc nastawiamy się na rezultat 5:0".

 

Pojedynek ekip polskiej i rosyjskiej odbędzie się w sobotę o godz. 20. W pierwszej kolejce "Husaria" przegrała w Pruszkowie z Venezuela Caciques 2:3, natomiast mecz ekipy Rosji z Argentyną został przełożony.

 

Transmisja meczu Rafako Hussars Poland - Russian Boxing Team w Polsacie Sport Extra.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie