Ten turniej z pulą 30 000$ wywróci Hearthstone'a do góry nogami!

E-sport
Ten turniej z pulą 30 000$ wywróci Hearthstone'a do góry nogami!
@Blizzard

The Curse Trials – ten 16 osobowy turniej rozpocznie się 17 lutego i będzie pierwszą próbą urozmaicenia rozgrywki w Hearthstone. Archon i Curse będą próbować kompletnie zmienić oblicze karcianki Blizzarda i organizują turniej z jedną kluczową zasadą: zawodnicy nie mogą używać klasycznych kart.

To pierwszy taki format w historii profesjonalnego Hearthstone'a. O ile organizatorzy nielicznych turniejów blokowali pojedyncze wybory, to zablokowanie całego zestawu kart jest czymś kompletnie nowym. Klasyczny zestaw zawiera 245 kart, a sporo z nich jest podstawą wielu talii siejących postrach w obecnej mecie.

 

Blokada ma jedno ograniczenie. Gracze będą mogli wciąż używać kart podstawowych. Magowie wciąż będą mieli dostęp do Fireballi, paladyn będzie mógł używać Turesilver Champion, ale na przykład druid będzie musiał poradzić sobie bez swojego chleba powszedniego (Force of Nature). Lista obejmuje też takie wybory jak Knife Juggler czy Big Game Hunter. 

 

O kilka słów komentarza na temat nowego sposobu rozgrywania turniejów poprosiliśmy jednego z najlepszych graczy Hearthstone'a w Polsce, Bartłomieja "ikealyou" Zawadzkiego:

Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, pozwalające wyłonić najlepszych deckbuilderów i dzięki temu będzie na pewno sporo zamieszania, bo wiele kart klasycznych jest podstawą najsilniejszych decków. Czekam z niecierpliwością na więcej takich rozwiązań i jestem przekonany, że w przyszłości wraz z wyjściem większych ilości kart kolejne takie inicjatywy będą podejmowane. Mnie osobiście to bardzo cieszy, bo wprowadzi na pewno trochę świeżości i lepsze przygotowanie będzie bardziej premiowane niż po prostu szczęśliwy dzień i lepsze rozdanie na secret paladynie czy drudzie. Być może zwiększy to również trudność grania najlepszymi deckami.

Za sprawą zmian w zadanach rozgrywania turnieju zaproszeni zawodnicy będą musieli przystosować się do zupełnie nowych warunków przy kominku. Jak do tej pory organizatorzy nie ujawnili pełnej listy zaproszonych graczy, ale wiadomo że na turnieju pojawią się StrifeCro, Ostkaka, Firebat i Rdu.

Michał Bogacz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie