Orlen Liga: Zwycięstwo Budowlanych na zakończenie 16. kolejki

Siatkarki Budowlanych Łódź pewnie ograły we własnej hali drużynę PTPS Piła w spotkaniu kończącym 16. kolejkę Orlen Ligi. Największym wydarzeniem tej serii spotkań było bez wątpienia starcie PGE Atomu Trefla Sopot z Impelem Wrocław.

W starciu Budowlanych Łódź z PTPS Piła większych emocji nie było. W pierwszym secie łodzianki wypracowały sobie przewagę po drugiej przerwie technicznej, gdy wygrały sześć akcji z rzędu (20:13), a wynik tej odsłony na 25:18 ustaliła skutecznym atakiem Martyna Grajber. Druga odsłona była najbardziej wyrównana. Jeszcze w końcówce, po skutecznym bloku pilanki prowadziły (20:21), ale gospodynie wygrały pięć kolejnych akcji. Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Budowalnych 8:1, a w dalszej jej części gospodynie nie pozwoliły rywalkom dojść do głosu i pewnie wygrały 25:13.

Orlen Liga: Impel Wrocław rozbity w Sopocie

Podopieczne Jacka Pasińskiego wygrały dziesiąty mecz w tym sezonie i tracą już tylko punkt do czwartego w tabeli Impela. Wrocławianki zdecydowanie uległy w hicie kolejki ekipie PGE Atomu Trefla Sopot. MVP: Julia Twardowska.

Budowlani Łódź - PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:21, 25:13)

Budowlani: Heike Beier, Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Julia Twardowska, Pavla Vincourova - Dorota Medyńska (libero) - Ewelina Tobiasz, Magdalena Woźniczka

PTPS: Agata Babicz, Anita Kwiatkowska, Kiesha Leggs, Małgorzata Skorupa, Joanna Sobczak, Dorota Wilk - Olga Pauliukouskaja (libero) - Klaudia Konieczna, Oliwia Urban.

Wyniki pozostałych meczów 16. kolejki:

2016-01-30: KSZO Ostrowiec - Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 1:3 (25:22, 21:25, 13:25, 19:25)
2016-01-30: Developres SkyRes Rzeszów - Legionovia Legionowo 0:3 (25:27, 23:25, 24:26)
2016-01-30: Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:22, 21:25, 25:22, 25:16)
2016-01-30: PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:17, 25:10)
2016-01-30: Pałac Bydgoszcz - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 1:3 (25:22, 14:25, 18:25, 17:25).