KSW 34: Sowiński z Wrzoskiem o pas kategorii piórkowej?

Sporty walki
KSW 34: Sowiński z Wrzoskiem o pas kategorii piórkowej?
fot. youtube.com

Artur Sowiński (16-7, 2 NC) nadal nie poznał nazwiska rywala, z którym przyjdzie mu zmierzyć się podczas KSW 34 w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego. Sztab szkoleniowy Marcina Wrzoska (10-3) otrzymał zapytanie od przedstawicieli KSW o dyspozycyjność zawodnika na marzec, ale konkretnej oferty były zawodnik UFC nie otrzymał. Do walki w Warszawie na najbliższej gali nie dojdzie, ale czy Wrzosek pozostanie w kręgu zainteresowań KSW?

Artur Sowiński po świetnym występie na gali KSW 33 w Krakowie został pierwszym mistrzem KSW w kategorii piórkowej. "Kornik" na przestrzeni trzech rund okazał się zawodnikiem zdecydowanie lepszym od Japończyka Klebera Koike Erbsta (18-4-1), ale z kim przyjdzie mu się zmierzyć w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego? Karta walk KSW 34 jest już prawie pełna, a wolne pozostaje tylko miejsce w sąsiedztwie zdjęcia Sowińskiego.

 

Khalidov chce walczyć z Wanderleiem Silvą!


Zapytanie o dyspozycyjność na walkę w marcu, najprawdopodoniej z Arturem Sowińskim, otrzymał sztab szkoleniowy Marcina Wrzoska. 28-latek po świetnym występie w programie The Ultimate Fighter podpisał kontrakt z amerykańską organizacją UFC i w grudniu zadebiutował dla tej organizacji, ale w kategorii lekkiej. Po trzech rundach i niejednogłośnej decyzji sędziowskiej polski zawodnik przegrał pojedynek z Julianem Erosą, a po porażce postanowił kompletnie odmienić swoje życie i wszystko postawić na jedną kartę.

Wrzosek porzucił pracę w Nottingham i wrócił do łódzkiego klubu Gracie Barra. Jeszcze w pierwszej połowie stycznia polski zawodnik dążył do zorganizowania walki z Chrisem Grutzmacherem, który mógłby odbyć się na gali w Rottterdamie. Kilkanaście dni później Wrzosek, podobnie jak dziesięciu innych zawodników, znalazł się na liście zwolnionych z UFC.

"The Polish Zombie" nie narzeka jednak na brak ofert. Jak twierdzi jego trener i przyjaciel Łukasz Zaborowski w Polsce są tylko dwie organizacje, które finansowo mogą sprostać oczekiwaniom Wrzoska. Mowa oczywiście o KSW i FEN-ie. Dla organizacji Pawła Jóźwiaka 28-latek już miał okazję walczyć tuż przed wylotem na casting do programu The Ultimate Figher. Wrzosek na FEN 7 w Bydgoszczy pokonał w drugiej rundzie Roberta Rajewskiego.

A co z KSW? Największa polska organizacja już wcześniej wyrażała zainteresowanie osobą Marcina Wrzoska. Przedstawicie KSW jeszcze przed zwolnieniem zawodnika z UFC wysłali zapytanie do sztabu szkoleniowego Polaka o dostępność na marcową galę. Konkretnej oferty jednak nie było, ale najprawdopodobniej chodziło o zestawienie z Arturem Sowińskim. Do walki ze względu na krótki czas do  gali w Warszawie nie dojdzie, ale Wrzosek zaproponował rywalizację Sowińskiemu na gali KSW 35 w Ergo Arenie o czym poinformował na swoim facebooku.

Jak udało nam się dowiedzieć propozycję walki z Arturem Sowińskim odrzucił również inny z Polaków - Krzysztof Klaczek (10-3), który obecnie przebywa na obozie przygotowawczym w Tajlandii. Sowiński na KSW 34 zmierzy sie najprawdopodobniej z zagranicznym rywalem, a jego nazwisko poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze