Hula wygrał kwalifikacje w Oslo! Dyskwalifikacja Stocha cofnięta

Pięciu Polaków przebrnęło rozgrywane we mgle i przy padającym śniegu kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo-Holmenkollen. Pierwsze miejsce zajął Stefan Hula, który uzyskał 126,5 m. Kamil Stoch początkowo został zdyskwalifikowany, ale ostatecznie została ona cofnięta.

Niedługo po zakończeniu zawodów na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pojawiła się informacja, że Stoch naruszył punkt 1.2.1.1 regulaminu, mówiący o dopuszczalnej długości nart. Jednak później opublikowano oficjalne wyniki, według których dwukrotny złoty medalista olimpijski został sklasyfikowany na 20. pozycji (113,5 m), w związku z czym również będzie mógł wystąpić w niedzielę.

Kruczek po zakończeniu sezonu przestanie być trenerem polskich skoczków

Dawid Kubacki (124,0 m) był piąty, Andrzej Stękała (118,0) uplasował się na 17. pozycji, a Bartłomiej Kłusek i Maciej Kot (po 114,5 m) zajęli odpowiednio 21. i 22. lokatę.

Spośród zawodników z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej PŚ najdłuższy skok oddał Japończyk Noriaki Kasai - 127,5 m. Nikt inny nie uzyskał większej odległości niż Hula. Zawody Pucharu Świata w Oslo odbędą się w sobotę (godz. 16, konkurs drużynowy) i niedzielę (14.15, indywidualny).