Orlen Liga: Impel rozbił Muszyniankę

W spotkaniu siedemnastej kolejki Orlen Ligi Impel Wrocław zdecydowanie wygrał z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna 3:0. Siatkarki grające w Hali Orbita kilka godzin po ekscytującym finale Pucharu Polski mężczyzn, nie zapewniły kibicom wielkich emocji.

W premierowej odsłonie na pierwszej przerwie technicznej trzy oczka zaliczki miały gospodynie (8:5), ale w środkowej części seta do głosu doszły Mineralne, które po skutecznym ataku Sylwii Pelc miały dwa punkty przewagi na drugiej przerwie. Wrocławianki przegrywały już 16:20, ale w końcówce wzięły się do roboty i odrobiły straty. Po autowym ataku Anny Grejman był remis 21:21, siatkarki Impelu pierwsze wywalczyły piłkę setową, ale rywalki nie rezygnowały i doprowadziły do rywalizacji na przewagi. Wojnę nerwów wygrały gospodynie, a Katarzyna Skowrońska-Dolata skutecznym blokiem ustaliła wynik seta na 26:24.

Galaktyczna siatkówka w Orbicie! Puchar Polski dla PGE Skry Bełchatów!

To był właściwie koniec emocji w tym spotkaniu. W drugiej partii kluczem do zwycięstwa gospodyń była seria sześciu wygranych akcji w środkowej części seta (od 8:8 do 14:8). Co prawda gra wrocławianek siadła w końcówce, ale rywalki nie były już w stanie odrobić strat i Impel wygrał tę odsłonę 25:21. Trzeci set miał jednostronne oblicze. Impel rozpoczął od przewagi 7:1, na drugiej przerwie, po ataku Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty było już 16:9. Skuteczna gra tej zawodniczki zapewniła gospodyniom pewne zwycięstwo 25:15 w tym secie, który zakończył spotkanie.  MVP: Milena Radecka.

Impel Wrocław – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (26:24, 25:21, 25:15)

Impel: Monika Ptak, Milena Radecka, Kristin Hildebrand, Aleksandra Sikorska, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Karolina Costagrande – Agata Sawicka (libero) – Lenka Dur, Magdalena Gryka, Joanna Kaczor.

Polski Cukier Muszynianka Enea: Anna Grejman, Maja Savic, Adela Helic, Natalia Kurnikowska, Sylwia Pelc, Julia Milovits - Aleksandra Krzos (libero) – Izabela Śliwa, Natalia Skrzypkowska, Karolina Szczygieł, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Justyna Sosnowska, Kinga Hatala.

Wyniki meczów 17. kolejki:

2016-02-06: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (27:25, 23:25, 13:25, 25:19, 14:16)
2016-02-06: Legionovia Legionowo - Chemik Police 0:3 (12:25, 19:25, 18:25)
2016-02-06: Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała - PTPS Piła 1:3 (25:19, 14:25, 11:25, 19:25)
2016-02-07: Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (26:24, 25:21, 25:15)