Puchar Federacji: Polki rozstawione w losowaniu par barażowych

Tenis
Puchar Federacji: Polki rozstawione w losowaniu par barażowych
fot.PAP

Polskie tenisistki będą jedną z czterech rozstawionych drużyn we wtorkowym losowaniu par barażowych o miejsce w przyszłorocznej Grupie Światowej II Pucharu Federacji. Biało-czerwone w kwietniowym meczu zmierzą się z Belgijkami, Tajwankami, Słowaczkami lub Ukrainkami.

Podział na ekipy rozstawione i nierozstawione oparty jest o poniedziałkowe notowanie rankingu drużyn uczestniczących w Pucharze Federacji. Zajmujące w tym zestawieniu 15. miejsce Polki w miniony weekend przegrały w Kailua Kona z Amerykankami 0:4 w 1. rundzie Grupy Światowej II i w dniach 16-17 kwietnia będą musiały walczyć o pozostanie na zapleczu elity.

 

Puchar Federacji: Amerykanki rozgromiły Polskę

 

Biało-czerwone będą rozstawione z numerem trzecim. Jedynkę otrzymały Serbki, dwójkę Kanadyjki, a czwórkę Argentynki. Los dobierze do tych zespołów rywalki, którymi będą: 17. w rankingu Słowaczki, 20. Ukrainki, 22. Belgijki lub 27. Tajwanki.

 

We wtorek wylosowane zostaną także pary barażowe o miejsce w Grupie Światowej. Rozstawione będą Rosjanki, Włoszki, Niemki i Australijki. Trafią one na Białorusinki, Rumunki, Hiszpanki lub Amerykanki.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze