Mazur: Impel stać na pokonanie Galaty

Siatkówka

Łatwo nie będzie, bo Turczynki to trudny przeciwnik, ale to zadanie nie jest niemożliwe do wykonania. Jest szansa, że Impel pokaże jakość, na którą go stać – powiedział przed meczem Pucharu CEV Galatasaray Stambuł – Impel Wrocław ekspert Polsatu Sport Ireneusz Mazur.

Bożena Pieczko: Pięciosetowy mecz Ligi Mistrzyń z Nordmeccanicą Piacenza dla Atmou Trefl! Jak skomentuje Pan to zwycięstwo?

 

Ireneusz Mazur: Jeżeli przystępuje się do gry przeciwko drużynie włoskiej, wiceliderowi Serie A, to trzeba być przygotowanym na to, aby koncentracja i mobilizacja były na podobnym poziomie podczas całego spotkania. Nie można sobie pozwolić na słabości. W tym meczu było to na przemian. W jednym secie Polki grały znakomicie w ataku, a za chwilę inicjatywę przejmowały siatkarki z Italii. To była wyrównana rywalizacja, w której trudno było uzyskać dużą przewagę. Faworytem dwumeczu wciąż nie jesteśmy, ale to zwycięstwo jest naszym kapitałem.

 

Werblińska bez skrupułów! Headshot z przechodzącej piłki (WIDEO)

 

Dziś z Galatasaray Stambuł zmierzą się siatkarki Impelu Wrocław. Czego możemy oczekiwać?

 

To zespół, który odpadł z Ligi Mistrzyń. W związku z tym oczekujemy, że w tych rozgrywkach zrekompensuje nadzieje kibiców, fachowców i samych siebie. Tę rywalizację będziemy obserwować z zaciekawieniem. Łatwo nie będzie, bo rywal to trudny przeciwnik, ale to zadanie nie jest niemożliwe do wykonania. Jest szansa, że wrocławianki pokażą jakość, na którą je stać.

 

Całą rozmowę z Ireneuszem Mazurem zobacz w materiale wideo.

 

Mecz Galatasaray Stambuł - Impel Wrocław od godz. 18:00 w Polsacie Sport.

 

Bożena Pieczko, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie