Miguel Angel Falasca trenerem reprezentacji Czech!

Siatkówka
Miguel Angel Falasca trenerem reprezentacji Czech!
fot. PAP

Hiszpan Miguel Angel Falasca, który od trzech lat jest szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów, został selekcjonerem reprezentacji Czech. Podpisał on umowę na dwa lata z opcją przedłużenia. Celem reprezentacji naszych południowych sąsiadów jest awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w Polsce w 2017 roku.

Falasca mistrz Europy z 2007 roku z Moskwy będzie szesnastym trenerem czeskiej reprezentacji od 1993 roku, a piątym zagranicznym. Przed nim to stanowisko zajmowali m.in. Julio Velasco (Argentyna, 2002), Laurent Tillie (Francja, 2005), Igor Prielożny (Słowacja, 2006) i Stewart Bernard (Holandia, 2013). Na ty6m stanowisku zastąpił Zdenka Smejkala, który prowadził reprezentację Czech w latach 2013-15.

 

Kontrowersja! Conte zamroczony, ale Skra dostała czerwoną kartkę! (WIDEO)


W przeszłości Hiszpan był zawodnikiem m.in. Modeny, PGE Skry Bełchatów i Uralu Ufa. - Cieszę się bardzo, że po długich rozmowach udało się namówić na prowadzenie męskiej reprezentacji trenera takiego kalibru. Falaskę znam jeszcze z czasów gry w Polsce. W sztabie szkoleniowym otrzyma do pomocy czeskiego szkoleniowca, który zna czeskiej realia. Liczymy, że da impuls do rozwoju naszej siatkówki – powiedział menadżer reprezentacji Jakub Novotny, który z Falaską grał w PGE Skrze Bełchatów.

- Chcemy korzystać z zagranicznej myśli szkoleniowej, sprowadzać do nas trenerskie know-how, którego w Czechach nie ma. Nie mam nic przeciwko naszym trenerom. Wręcz przeciwnie będziemy starali się ich wdrożyć do tego procesu – powiedział prezydent Czeskiej Federacji Siatkówki,  Zdeněk Haník.

psl, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze