Pogrom w Jastrzębiu-Zdroju. Resovia wraca do gry o finał!

W spotkaniu kończącym 17. kolejkę PlusLigi Jastrzębski Węgiel przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 0:3. Mistrzowie Polski ulegli ostatnio dwukrotnie PGE Skrze Bełchatów, ale w starciu z piątą drużyną ekstraklasy nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń.

Ekipa z Rzeszowa w styczniu pewnie wygrywała w PlusLidze, ale pierwszych lutowych konfrontacji nie może zaliczyć do udanych. Pasy dwukrotnie przegrały z PGE Skrą Bełchatów: najpierw we Wrocławiu, w półfinale Pucharu Polski 1:3, a następnie w 16. kolejce rozgrywek, w Hali na Podpromiu 2:3. Bełchatowianie odskoczyli Resovii w tabeli ekstraklasy na trzy punkty, ale mistrzowie Polski szybko odrobili ten dystans. PGE Skra poległa w Ergo Arenie, w starciu z Lotosem Treflem Gdańsk 0:3, a Resovia zdecydowanie wygrała w Jastrzębiu-Zdroju. Walka czołowych ekip o miejsce w finale PlusLigi robi się więc coraz bardziej interesująca.

Ściąga dla fanów – kto w finale PlusLigi?

Podopieczni Marka Lebedewa dobrze rozpoczęli rok: wygrali cztery spotkania z rzędu, wszystkie za trzy punkty, ale dwa ostatnie mecze w ich wykonaniu wypadły już słabiej: najpierw polegli w Pucharze Polski w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a w poprzedniej ligowej kolejce ulegli 2:3 BBTS Bielsko-Biała.

W poprzednim starciu obu drużyn, w 4. kolejce PlusLigi (14 listopada) mistrzowie Polski przegrali z Jastrzębskim Węglem we własnej hali 2:3. Rewanż w wykonaniu Resovii był jednak bardzo srogi...

Wszystkie trzy sety spotkania miały podobny, wyjątkowo jednostronny przebieg. Podopieczni Marka Lebedewa rozpoczynali je od falstartu (I set - 0:4, II set - 0:5, III set - 0:3). W środkowej części setów jastrzębianie próbowali nawiązać walkę z rywalami, potrafili wywalczyć kilka punktów, brakowało jednak argumentów, by skrócić dystans. Mistrzowie Polski dominowali w każdym elemencie, wykorzystując słabe przyjęcie w ekipie rywali punktowali zagrywką. Miażdżąca była przewaga bloków (1:13). Końcówki każdej z odsłon nie miały większej dramaturgii. Starcie trzeciej z piątą drużyną ekstraklasy wyglądało raczej jak mecz Resovii z ekipą z niższej ligi. Podopieczni Andrzeja Kowala wywieźli z Jastrzębia-Zdroju całą pulę i zrównali się punktami z drugą w tabeli PGE Skrą Bełchatów. MVP: Lukas Tichacek.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (15:25, 15:25, 14:25)

Jastrzębski Węgiel: Damian Boruch (2), Jason Derocco (6), Michał Masny, Maciej Muzaj (9), Wojciech Sobala (1), Toontje van Lankvelt (4) - Jakub Popiwczak (libero) oraz Marcin Bachmatiuk, Konrad Formela (2), Radosław Gil (1), Piotr Hain (2), Adrian Mihułka, Alexander Shafranovich, Patryk Strzeżek (2).
Asseco Resovia: Dawid Dryja (8), Russell Holmes (9), Thomas Jaeschke (13), Bartosz Kurek (16), Nikołaj Penczew (9), Lukas Tichacek - Krzysztof Ignaczak (libero).

19:42

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów w Polsacie Sport od godziny 20.00. Komentują: Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

19:49

17. kolejka PlusLigi:

2016-02-12: Łuczniczka Bydgoszcz - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:19)
2016-02-13: Lotos Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:20, 25:16)
2016-02-13: Cerrad Czarni Radom - AZS Częstochowa 3:1 (27:25, 23:25, 25:17, 25:21)
2016-02-13: Cuprum Lubin - MKS Będzin  3:2 (23:25, 25:14, 25:20, 23:25, 15:7)
2016-02-13: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Effector Kielce 3:0 (25:22, 25:18, 25:14)
2016-02-13: AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:11, 25:23, 22:25, 15:13)
2016-02-13: Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów (godzina 20.00; transmisja - Polsat Sport).

WYJŚCIOWE SKŁADY:

JASTRZĘBSKI WĘGIEL: Michał Masny, Maciej Muzaj, Jason DeRocco, Toontje van Lankvelt, Damian Boruch, Wojciech Sobala oraz Jakub Popiwczak (libero).
ASSECO RESOVIA: Lukas Tichacek, Bartosz Kurek, Thomas Jaeschke, Nikołaj Penczew, Russell Holmes, Dawid Dryja oraz Krzysztof Ignaczak (libero).

20:09

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 0:4 Falstart gospodarzy. Seria błędów siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i ich opiekun prosi o czas.

20:10

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 1:4 Maciej Muzaj zdobywa pierwszy punkt dla gospodarzy.

20:11

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 2:6 Toontje van Lankvelt zablokowany.

20:12

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 3:6 Tylko Maciej Muzaj punktuje w ekipie z Jastrzębia-Zdroju.

20:13

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 4:7 Dawid Dryja atakuje w aut.

20:14

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 4:8 Dawid Dryja tym razem trafia w boisko. Pierwsza przerwa techniczna przy czterech punktach przewagi gości.

20:15

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 5:8 Maciej Muzaj znów skutecznie.

20:16

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 6:9 Psują zagrywki gracze obu ekip.

20:18

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 8:11 Russell Holmes z przesuniętej krótkiej.

20:18

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 9:12 Dotknięcie siatki u gospodarzy.

20:19

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 10:13 Kolejne błedy siatkarzy obu ekip w polu zagrywki.

20:21

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 11:15 Skutecznie Bartosz Kurek.

20:23

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 12:16 Cztery oczka zaliczki gości na drugiej przerwie.

20:24

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 12:17 Thomas Jaeschke kończy kontrę Resovii.

20:25

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 13:18 Znów skutecznie

20:26

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 13:19 Pojedynczy blok Russella Holmesa. Mark Lebedew prosi o przerwę.

20:28

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 13:20 Weryfikacja przyznaje punkt gościom.

20:29

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 15:21 Skutecznie Maciej Muzaj.

20:29

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 15:22 Punktuje Nikołaj Penczew.

20:30

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 15:23 Damian Boruch zablokowany przez Russella Holmesa.

20:30

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:0, 15:24 Piłka setowa dla Resovii!

20:31

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1 (15:25) Thomas Jaeschke kończy pierwszą partię asem serwisowym.

20:33

20:35

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 0:1 Bartosz Kurek rozpoczyna drugiego seta.

20:36

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 0:3 Bartosz Kurek bezlitosny dla rywali w pierwszych akcjach drugiego seta. Już po trzech pierwszych akcjach trener gospodarzy Mark Lebedew prosi o przerwę.

20:38

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 0:5 Jastrzębianie spóźnili się chyba na drugiego seta...

20:39

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 1:6 Na atak Toontje van Lankvelta odpowiada w kolejnej akcji Bartosz Kurek.

20:41

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 3:8 Skuteczny blok Resovii i pięć oczek zaliczki mistrzów Polski na pierwszej przerwie.

20:42

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 4:9 Nikołaj Penczew obija blok rywali.

20:44

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 5:11 Dawid Dryja ze środka.

20:46

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 8:12 Jason DeRocco - as serwisowy. Jastrzębianie podrywają się do walki.

20:47

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 9:12 Skutecznie Toontje van Lankvelt i Andrzej Kowal prosi o przerwę.

20:49

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 10:12 Błąd rzeszowian.

20:49

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 10:13 Maciej Muzaj zablokowany.

20:52

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 11:14 Powtórzona akcja. Thomas Jaeschke przestrzelił zagrywkę.

20:53

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 11:16 Russell Holmes - as serwisowy. Pięć oczek przewagi Resovii na drugiej przerwie.

20:55

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 11:17 Mark Lebedew prosi o czas.

20:57

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 13:17 Maciej Muzaj - as serwisowy.

20:57

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 13:18 Nikołaj Penczew obija blok rywali.

20:58

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 13:20 Thomas Jaeschke skutecznie.

20:59

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 13:21 Bartosz Kurek z prawego skrzydła po skosie.

21:00

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 14:22 Toontje van Lankvelt serwuje w siatkę.

21:01

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:1, 15:24 Dawid Dryja - as serwisowy i piłka setowa dla Resovii.

21:03

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2 (15:25, 15:25) Thomas Jaeschke kończy drugiego seta! Kolejna jednostronna partia i zdecydowana wygrana Resovii.

21:06

21:07

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 0:2 Znów jastrzębianie przespali początek seta.

21:07

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 0:3 Thomas Jaeschke obija blok rywali.

21:08

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 1:4 Punktuje Nikołaj Penczew.

21:08

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 1:5 Mark Lebedew prosi o czas.

21:09

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 3:5 Bartosz Kurek atakuje w aut.

21:11

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 4:7 Skuteczny blok gości.

21:12

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 5:7 Patryk Strzeżek po bloku, co pokazuje weryfikacja.

21:12

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 5:8 Zablokowany Toontje van Lankvelt.

21:14

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 5:9 Bartosz Kurek - as serwisowy.

21:15

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 5:10 Patryk Strzeżek zablokowany.

21:16

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 5:11 Czery akcje z rzędu wygrane przez Resovię. Opiekun Jastrzębskiego Węgla prosi o czas.

21:18

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 7:13 Jason DeRocco serwuje w taśmę.

21:20

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 8:14 Dawid Dryja przestrzelił zagrywkę.

21:21

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 8:16 Bartosz Kurek oszukał blok rywali i osiem punktów przewagi ma Resovia na drugiej przerwie technicznej.

21:23

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 9:17 Patryk Strzeżek serwuje w aut.

21:25

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 12:18 Czas dla Andrzeja Kowala.

21:26

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 12:20 Błąd Jasona DeRocco w ataku.

21:28

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 12:22 Resovia o krok od wygranej...

21:28

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 12:23 Patryk Strzeżek atakuje w aut.

21:29

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 13:23 Patryk Strzeżek tym razem skutecznie.

21:30

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:2, 14:24 Piłka meczowa dla gości!

21:31

JASTRZĘBSKI WĘGIEL - RESOVIA 0:3 (15:25, 15:25, 14:25) Blok Resovii kończy mecz! Zdecydowane zwycięstwo Resovii. MVP: Lukas Tichacek.