PGNiG Superliga: Kielecka plejada gwiazd górą w Kwidzynie

Piłka ręczna

Vive Tauron Kielce do swojego konta dopisuje kolejne zwycięstwo i pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w całej stawce. Gospodarze utrzymywali tempo naszpikowanej gwiazdami ekipy Tałanta Dujszebajewa przez dwadzieścia minut, a ostatecznie okazali się gorsi różnicą siedmiu bramek.

Mistrzowie Polski nie pozostawili wątpliwości i pewnie rozprawili się na wyjeździe z MMTS-em Kwidzyn. W blisko 40-tysięcznym mieście było święto piłki ręcznej, hala wypełniła się w całości, chociaż goście zrobili po prostu swoje. Czerwono-czarni dotrzymywali kroku niepokonanemu w tym sezonie zespołowi Dujszebajewa przez dwadzieścia minut, trzymając rywali na odległość jednej bramki, jednak później oddali pole mocniejszym rywalom.

LM piłkarzy ręcznych: Porażka Wisły z mistrzem Słowenii

Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili 16:12, jednak później sukcesywnie powiększali przewagę. Dużą rolę odgrywała świetna postawa Marina Sego, który między słupkami gości rozegrał całe 60 minut i zanotował aż 18 skutecznych obron. Po trzech kwadransach Vive prowadziło 26:18.

Do końca meczu zespół z Kielc spokojnie kontrolował przebieg spotkania i utrzymywał przewagę na poziomie siedmiu-ośmiu trafień. To dla mistrzów Polski siedemnaste zwycięstwo w tym sezonie - kompletu punktów nie zdobyli tylko raz.

MMTS Kwidzyn - Vive Tauron Kielce 25:32 (12:16)

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.