Geniusz Nadala! Stop-volley... tyłem do siatki (WIDEO)

Rafael Nadal znany jest głównie z fantastycznej gry z głębi kortu, ale czasami potrafi także zaprezentować bajeczną technikę. W spotkaniu rozgrywanym w Rio de Janeiro tenisista z Majorki zagrał genialnego stop-volleya z arcytrudnej pozycji. Jego rywal nie miał nic dopowiedzenia!

Pablo Carreno Busta był skazywany na pożarcie w pojedynku z Nadalem i pierwszy set potwierdził przewidywania ekspertów. Porażka 1:6 nie załamała jednak rodaka Rafy i w kolejnym secie utrzymywał kontakt z zawodnikiem z Majorki. Wolejowa akcja Nadala w środkowej części drugiej partii złamał jednak opór Carreno Busty.

ATP Rio de Janeiro: Nadal i Ferrer nie boją się wirusa Zika

Chciał on skarcić dosyć śmiały atak piątego tenisisty świata i zagrał bardzo mocnego passing-shota po crossie. Wydawało się, że Nadal nie ma prawa odegrać piłki, tymczasem jakimś cudem "złapał" ją rakietą, będąc tyłem do siatki! Piłeczka przeleciała tuż nad siatką, a Carreno Busta mimo szczerych chęci nie zdążył już jej odbić.

Stop-volley Nadala w załączonym materiale wideo.