PlusLiga najbardziej ceniona spośród wszystkich rozgrywek w Polsce

Siatkówka
PlusLiga najbardziej ceniona spośród wszystkich rozgrywek w Polsce
fot. Cyfrasport

Wyniki ostatniej edycji badania Sport Barometr potwierdzają, że PlusLiga to obecnie najlepiej postrzegane spośród czołowych rozgrywek w naszym kraju.

Pentagon Research ustalił, że w przybliżeniu dziewięciu na dziesięciu kibiców siatkówki deklarujących przynajmniej minimalne zainteresowanie tą ligą potwierdza, że należy ona do najlepszych w Europie, wychowuje reprezentantów i gwarantuje najwyższy poziom widowisk. Można zatem uznać, że z perspektywy marketingowej PlusLiga jest produktem wzorcowym. Oto, jak szczegółowo odpowiadali ankietowani:

 

87,6 procent pytanych uznało, że PlusLiga to liga, która poziomem nie odbiega od najlepszych europejskich lig w tej dyscyplinie

 

87,1 procent pytanych uznało, że PlusLiga to liga, która wychowuje gwiazdy polskiej reprezentacji

 

88,1 procent pytanych uznało, że PlusLiga to liga, która dostarcza widowisk sportowych na naprawdę wysokim poziomie.

 

Dla porównania, najdynamiczniej awansująca w tym zestawieniu piłkarska Ekstraklasa w tych samych kategoriach odnotowuje odpowiednio wyniki: 47,6 %, 68 % i 52,8 %. Warto także pamiętać, że badanie nie zostało przeprowadzone na zlecenie PLPS S.A.

 

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26 - 31 października 2015 roku na próbie 1 000 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI).

MC, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze