Były gracz PlusLigi po zamachu bombowym: To było trudne, ale czuliśmy się bezpiecznie

Siatkówka
Były gracz PlusLigi po zamachu bombowym: To było trudne, ale czuliśmy się bezpiecznie
fot. Polsat Sport

W dniu meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów między Halkbankiem Ankara a DHL-em Modena w stolicy Turcji doszło do wielkiej tragedii: 28 osób zginęło, a 61 zostało rannych w wyniku zamachu bombowego. Głos na temat wydarzenia postanowił zabrać Dick Kooy - były gracz ZAKSY, a obecnie Halkbanku: "Czujemy się bezpiecznie, jednak to niezwykle trudna sytuacja".

Holenderski przyjmujący Dick Kooy był atakującym ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w latach 2013-2015. Obecnie jest on klubowym kolegą Michała Kubiaka w Halkbanku Ankara. Ich zespół dość nieoczekiwanie rozbił faworyzowaną DHL Modenę aż 3:0 w pierwszym meczu fazy play-off siatkarskiej Ligi Mistrzów. Spotkanie rozegrano w cieniu wielkiej tragedii, która tego samego dnia wydarzyła się w stolicy Turcji.

N'Gapeth nie czeka na wystawę i wbija gwoździa w trzeci metr! (WIDEO)

W wyniku zamachu bombowego zginęło 28 osób, zaś 61 zostało rannych. Holenderski przyjmujący zabrał głos w sprawie bezpieczeństwa:
Czujemy się bezpiecznie, bo mieszkamy w spokojnej dzielnicy. Ankara jest bezpiecznym miastem: hotele, centra handlowe i miejsca publiczne wyposażone są w detektory metale i wszelkie środki ostrożności. Nie zmienia to jednak faktu, że zostaliśmy postawieni w niezwykle trudnej sytuacji.

ch, Polsat Sport, worldofvolley.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze