Serie A: Gol Zielińskiego nie zapewnił punktów Empoli. Wyjazdowe zwycięstwo Fiorentiny

Piotr Zieliński strzelił gola, ale jego Empoli FC przegrało w meczu z AC Sassuolo 3:2. Polak rozegrał pełne 90 minut. Wojciech Skorupski również grał przez 90. minut i popełnił poważny błąd przy bramce dla Sassuolo. Jakub Błaszczykowski, który na co dzień występuje w Fiorentinie spędził cały mecz na ławce rezerwowych. "Viola" wygrała 3:1. Czwarty z naszych reprezentantów Kamil Glik także rozegrał cały mecz. Torino zremisowało bezbramkowo z Carpi FC. W innym meczu Genoa wygrała z Udinese 2:1.

Piotr Zieliński otworzył wynik spotkania w wyjazdowym starciu z Sassuolo. Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w 36. minucie kiedy płaskim strzałem pokonał golkipera gospodarzy Andrea Consigliego. Mimo to jego drużynie nie udało się wywieźć z Mapei Stadium choćby punktu, a poważny błąd przy drugiej bramce Gregoire Defrela popełnił Skorupski, który minął się z piłką.

Milik show! Dwa gole Polaka, Ajax Amsterdam wygrał 3:0 (WIDEO)

Cały mecz na ławce rezerwowych Fiorentiny spędził Jakub Błaszczykowski. Absencja Polaka nie przeszkodziła "Fiołkom" w odniesieniu ważnego zwycięstwa na trudnym terenie w Bergamo. Po tym zwycięstwie Fiorentina pozostaje na podium Serie A. Jednak podopiecznych Paulo Sousy czekają ciężkie mecze z Romą i Interem.

Kolejny remis zanotowało Torino z Kamilem Glikiem w składzie. Tym razem "Byki" nie potrafiły pokonać broniącego się przed spadkiem Carpi FC.

Coraz bliżej strefy spadkowej plasuje się Udinese. "Zebry" mogły zapunktować w Genui, ale w 90. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Antonio Di Natale.

Sassuolo - Empoli 3:1 (1:1)
Bramki: Berardi 41, Defrel 48 i 50 - Zieliński 36, Maccarone 70

Genoa - Udinese 2:1 (0:1)
Bramki: Cerci 57, Laxalt 70 - Adnan 33

Torino - Carpi 0:0 (0:0)

Atalanta - Fiorentina 2:3 (0:0)
Bramki: Conti 84, Pinilla 90 - Fernandez 67, Herrera 81, Kalinic 86