Tina Weirather wygrała supergigant w La Thuile

Tina Weirather z Liechtensteinu wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości La Thuile. Uzyskała czas 1.17,73 i wyprzedziła Szwajcarkę Larę Gut o 0,57 oraz Amerykankę Lindsey Vonn o 0,64.

26-letnia Weirather odniosła piąte zwycięstwo w karierze, w tym trzecie w supergigancie. Poprzednio w tej konkurencji triumfowała w 2013 roku w Garmisch-Partenkirchen i Sankt Moritz. Jej matka Hanni Wenzel dwukrotnie zdobyła złoto olimpijskie w Lake Placid, a startujący w barwach Austrii ojciec Harti Weirather był mistrzem świata w zjeździe.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadząca Vonn ma już tylko 23 punkty przewagi nad Gut. Amerykanka w niedzielę po raz 126. stanęła na podium zawodów PŚ i 43. w supergigancie. Za nimi, ale już ze znaczną stratą, plasują się Niemka Viktoria Rebensburg i Weirather.

W rywalizacji o małą Kryształową Kulę w supergigancie Vonn wyprzedza Gut o 79 pkt. Do końca sezonu pozostały alpejkom jeszcze trzy starty w tej konkurencji.