Czas na rewanże polskich drużyn w siatkarskiej Lidze Mistrzyń

Siatkarki Atomu liczą na awans do kolejnej rundy

Siatkarki Atomu Trefla Sopot mają spore szanse na awans do drugiej rundy play off Ligi Mistrzyń. Po zwycięstwie nad Nordmeccanica Piacenza 3:2 w pierwszym spotkaniu we własnej hali, we Włoszech też muszą wygrać.

Wicemistrzynie Polski nie tracą nadziei na dalszą grę w Lidze Mistrzyń, a do Piacenzy wyruszą podbudowane ważnym zwycięstwem w ekstraklasie - na wyjeździe z Budowlanymi Łódź 3:1. Dobre spotkanie rozegrały skrzydłowe Holenderka Maret Balkenstein-Grothues oraz Katarzyna Zaroślińska i to w dużej mierze od skuteczności tych zawodniczek będą zależeć losy awansu.

Rywalki Atomu w ostatniej ligowej kolejce miały szansę na objęcie pozycji lidera, ale przegrały w meczu na szczycie włoskiej ekstraklasy z Imoco Volley Conegliano 1:3 i spadły na trzecie miejsce.

Sopociankom prawo gry w drugiej rundzie play off zapewni każde zwycięstwo, a w przypadku porażki 2:3, o awansie zadecyduje tzw. złoty set, rozgrywany do 15 punktów. Wygrana Nordmeccanicy 3:0 lub 3:1 premiuje włoski zespół. Rywalem zwycięzcy tej pary będzie triumfator wewnątrzrosyjskiej konfrontacji Dynamo Kazań - Urałoczka Jekaterynburg.

W znacznie trudniejszym położeniu są siatkarki Chemika Police, których jednym z celów w obecnym sezonie był ponowny udział w Final Four LM. Przed rokiem policzanki zagrały w nim, gdyż były organizatorem turnieju, teraz, po porażce u siebie z Fenerbahce Grundig Stambuł 0:3, są bliskie odpadnięcia z rozgrywek. Tuż przed wylotem do Turcji mistrzynie kraju dość nieoczekiwanie przegrały w lidze w Bielsku-Białej z Aluprofem 0:3. To była dopiero druga porażka podopiecznych trenera Giuseppe Cuccariniego w tym sezonie.

Turniej finałowy LM rozegrany zostanie w dniach 9-10 kwietnia w Montichiari, a jego gospodarzem będzie Pomi Casalmaggiore.

W Pucharze CEV Impel Wrocław walczy o półfinał. Drużyna prowadzona przez Jacka Grabowskiego przed dwoma tygodniami przegrała w Stambule z Galatasaray 1:3 i by zagrać w najlepszej czwórce, musi wygrać 3:0 lub 3:1, a następnie zwyciężyć w "złotym secie". Turczynkom do awansu wystarczą dwa sety.

Program spotkań z udziałem polskich zespołów:

wtorek
  Liga Mistrzyń: Fenerbahce Grundig Stambuł – Chemik Police (18.00, Polsat Sport, 1. mecz 3:0)

środa
  Puchar CEV: Impel Wrocław – Galatasaray Stambuł (18.00, Polsat Sport, 1. mecz 1:3).
  Liga Mistrzyń: Nordmecccanica Piacenza – Atom Trefl Sopot (20.30, Polsat Sport Extra, 1. mecz 2:3)