Bacskai zamiast Maestre w składzie rywali Husarzy

Sporty walki
Bacskai zamiast Maestre w składzie rywali Husarzy
fot. vasasbox.hu

Mistrz Europy z 2010 roku Węgier Balazs Bacskai (69 kg) zastąpił brązowego medalistę mistrzostw świata z 2013 Gabriela Maestre w składzie drużyny Venezuela Caciques na spotkanie ligi World Series of Boxing (WSB) z Rafako Hussars Poland w Caracas.

Spotkanie odbędzie się o godz. 1.30 w nocy z soboty na niedzielę. Oprócz Bacskaia w wenezuelskim zespole zadebiutują Jose Gonzalez (52 kg) i Christian Palacio (60 kg). Do tej pory sukcesów międzynarodowych nie mają na koncie również Argenis Espana (81 kg) i Brazylijczyk Cosme Dos Santos (+91 kg). Na co dzień Bacskai występuje w niemieckiej drużynie ligowej Nordhaeuser SV, w której boksują m.in. dwaj zawodnicy "Husarii" Mateusz Tryc (81 kg) i Michał Olaś (91 kg).

 

Adamek vs Molina: Pierwsza wymiana zdań!


Poza Trycem w składzie Rafako Hussars Poland na sobotni mecz (czasu miejscowego) znaleźli się brązowy medalista ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich Mateusz Polski (60 kg), Niemcy Hamza Touba (52 kg) i wicemistrz kontynentu Florian Schultz (+91 kg) oraz Brytyjczyk Steven Donnelly (69 kg).

 

W pierwszej rundzie grupy C polski zespół przegrał trzy spotkania po 2:3 i z dorobkiem 3 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ekipa Caciques jest trzecia - 5 pkt. 12 marca "Husaria" zmierzy się na wyjeździe z Russian Boxing Teamem (6 pkt), a 2 kwietnia podejmie Argentina Condors (6 pkt). Dwie najlepsze drużyny awansują do fazy play off.

seb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze