Finał Pucharu Polski siatkarek odbędzie się wcześniej niż planowano

Siatkówka
Finał Pucharu Polski siatkarek odbędzie się wcześniej niż planowano
fot. Cyfrasport

Turnieju finałowy Pucharu Polski siatkarek rozegrany zostanie w Kaliszu w dniach 2 i 3 kwietnia, dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano – poinformowała Profesjonalna Ligi Piłki Siatkowej.

Jak powiedział rzecznik prasowy PLPS Kamil Składowski, zmiana terminu podyktowana była tym, że w dniach 16-17 kwietnia w Krakowie rozegrany zostanie Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy. Jego organizatorem jest Asseco Resovia Rzeszów. - Nie chcieliśmy, aby te dwie duże imprezy rozgrywane były w tym samym czasie. Gdy okazało się, że Resovia zorganizuje Final Four, w porozumieniu z władzami miasta Kalisza oraz klubami OrlenLigi postanowiliśmy przesunąć termin finału Pucharu Polski o dwa tygodnie – wyjaśnił Składowski.

 

Zmiana terminu Pucharu Polski oznacza też korekty w terminarzu rundy play off ekstraklasy siatkarek. Kalisz po raz trzeci w historii zorganizuje turniej finałowy PP. Wcześniej odbywały się one w 1996 i 2004 roku. Z kolei w 2006 drużyna Grześków była gospodarzem Final Four, ale drużyny rywalizowały w podkaliskim Opatówku.

 

W Pucharze Polski w najbliższą środę rozegrane zostaną mecze siódmej rundy – ŁKS Commececon Łódź zmierzy się Developresem Skyres Rzeszów, a Legionovia Legionowo podejmować będzie PTPS Piła. Zwycięzcy spotkań uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów. Trofeum broni Atom Trefl Sopot.

 

Pary ćwierćfinałowe PP (16 marca):
  
  Chemik Police - ŁKS Commececon Łódź/Developres SkyRes Rzeszów
  Budowlani Łódź - Tauron KS Dąbrowa Górnicza 
  Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 
  Legionovia/PTPS Piła - Atom Trefl Sopot
  
A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze