Cisza po trzęsieniu ziemi. Chemik Police rozbił KSZO Ostrowiec Św.

Siatkówka
Cisza po trzęsieniu ziemi. Chemik Police rozbił KSZO Ostrowiec Św.
fot. PAP
Paulina Maj-Erwardt dostała szansę występu w starciu ligowym Chemika Police

Najpierw druga porażka z Fenerbahce Stambuł, a w efekcie tego następnie zwolnienie trenera Giuseppe Cuccariniego – dużo ostatnio się dzieje w Chemiku Police. Ekipa mistrzów Polski ma jednak pod kontrolą sytuację w Orlen Lidze i po serii słabszych występów, wygrała w debiucie trenera Jakuba Głuszaka z KSZO Ostrowiec 3:0.

Jeśli miał to być przegląd wojsk i podbudowanie siatkarek Chemika, to udało się trenerowi Głuszakowi pierwszorzędnie. Przeciw KSZO nie zagrała tylko Mariola Zenik, a już po pierwszym secie zmienione zostały niemal wszystkie podstawowe zawodniczki. Niemal bowiem w składzie meczowym zabrakło Heleny Havelkovej. Zastąpiła ją Aleksandra Jagieło. Kapitan zespołu jako jedyna zagrała na pełnym dystansie.

 

Pewna wygrana


Jagieło dzięki temu została najskuteczniejszą siatkarką spotkania – zdobyła 18 punktów (na aż 60 procentach w ataku) i przyjęła 26 z 43 piłek na 50 procentach skuteczności. W dalszej części spotkania wspomagały ją Paola Pena oraz Izabela Kowalińska.


Z drugiej strony siatki tylko Alicja Wójcik skończyła większość ataków, ale żadna z siatkarek nie przekroczyła granicy siedmiu punktów. Cały zespół zapisał skuteczność w ataku na poziomie 28 procent i KSZO przegrało kolejne partie do 12, 22 i 16!


Co teraz czeka Chemika? Wszak to nie z zespołem Ostrowca Świętokrzyskiego decydować się będą losy mistrzostwa. Zespół pod kierunkiem Głuszaka musi teraz obronić tytuł, a więc zagrać z PTPS Piła oraz Developresem Rzeszów, a potem walczyć w skróconych play offach. Działacze klubu z prezes Joanną Żurowską wzięli na siebie odpowiedzialność za wynik, bowiem brak złota będzie wielką porażką, a niektórzy mogą uznać, że będzie spowodowany nagłą zmianą trenera.

 

Odważna decyzja


– Zarząd klubu podjął taką decyzję w oparciu o analizę wyników sportowych. Nie osiągnęliśmy bardzo ważnego dla nas celu, czyli awansu do Final Four Ligi Mistrzyń. Ten cel uznawaliśmy za priorytetowy, a odpadliśmy na etapie pierwszej rundy play off – tłumaczyła zwolnienie Cuccariniego prezes Żurowska.


– Trener Głuszak będzie pełnił obowiązki pierwszego szkoleniowca do końca bieżącego sezonu. Przed nim bardzo ambitne cele do osiągnięcia, ponieważ walczymy o mistrzostwo i Puchar Polski. Pracuje w Chemiku już drugi sezon, zna systemy, taktykę, zawodniczki – tłumaczy głównodowodząca w Policach.


Chemik w pierwszych dniach kwietnia musi więc powalczyć o Puchar Polski, a w międzyczasie obronić tytuł. Dla kibiców z Polic pocieszające jest, że prawdziwe trzęsienie ziemi już było. Teraz trochę spokoju i łatwiejszych meczów w Orlen Lidze.

 

Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:12, 25:22, 25:16)

 

Chemik Police: Joanna Wołosz, Anna Werblińska, Magelaynne Montano, Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljkovic, Aleksandra Jagieło - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Izabela Bełcik, Katarzyna Gajgał-Anioł, Izabela Kowalińska, Katarzyna Mróz, Isabel Pena

 

KSZO Ostrowiec: Karolina Bednarek, Roksana Brzóska, Kinga Dybek, Ewelina Polak, Dorota Ściurka, Alicja Wójcik - Angelika Bulbak (libero) - Beata Mielczarek, Paulina Szpak

Marcin Lepa, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze